Tiešsaistē norisināsies diskusija par publiskajā telpā esošo pieminekļu destrukciju

11. februārī pulksten 16.00 turpināsies Centrālās Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledžas (CSM) un Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) diskusiju programma “Publiskās mākslas mainīgā seja”. Šoreiz sarunas tēma būs “Destrukcija: pieminekļu iznīcināšana VAI publiskā māksla kā sociālo nemieru uzmanības centrs”, informēja organizatori.

“Tēmas ietvaros pievērsīsimies publiskajā telpā esošo pieminekļu destrukcijai, pētot piemērus no nesenās pagātnes Lielbritānijā un Latvijā. Pieminekļi, kas uzcelti plaši zināmu personu un viņu pārstāvētās varas sistēmas godināšanai, abās valstīs šodien ir kļuvuši par apspiešanas simbolu. Ko mēs, pētot kādēļ un kā tie par tādiem ir kļuvuši, varam iemācīties? Un kas notiek, kad tie tiek demontēti?” pavēstīja organizatori.

Sarunas vieslektori būs mākslinieks, CSM tēlotājmākslas pasniedzējs Dīns Kenings (Dean Kenning) un kulturologs un pētnieks Deniss Hanovs. Tiešsaistes diskusija norisināsies bez maksas 11. februārī pulksten 16.00 platformā "Zoom". Diskusija notiks angļu valodā.

"Laikā, kad muzeji un galerijas ir slēgtas un fiziska pieeja mākslas darbiem ir ierobežota, šķiet, nav pārsteidzoši, ka pievēršam lielāku uzmanību mākslai publiskā telpā. Centrālā Sentmārtinas Mākslas un dizaina koledža un Latvijas Mākslas akadēmija sadarbības projekta ietvaros rīkos publisko sarunu sēriju, kurā tuvplānā tiks skatīta vēsture un konteksts no katras institūcijas perspektīvas. Katrā sarunā uzstāsies uz sarunu pieaicināts vieslektors no Lielbritānijas un Latvijas, kuri kopā ar maģistrantūras studentiem pievērsīsies abu valstu atšķirību un paralēļu meklējumiem publiskās mākslas tradīcijās. Pētot katras sarunas galveno tēmu un apvienojot idejas par norisēm Eiropas dažādajos punktos, tiks veidotas kopīgas atbilžu variācijas," vēstīts cikla pieteikumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti