Rīgas Porcelāna muzejā atklās Jāņa Kupča personālizstādi «Puškinam bija četri dēli, un visi idioti»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No 7. augusta līdz 27. septembrim Rīgas Porcelāna muzejā būs skatāma Jāņa Kupča personālizstāde “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti”, informēja muzeja pārstāvji.

Jāņa Kupča rokraksts keramikā aizrauj ar savu inteliģenti asprātīgo darbu saturu. Jaunākie darbi tapuši iedvesmojoties no Daniila Harmsa grāmatas “Gadījumi”.

“Situācijas un notikumi, kurus mums nākas piedzīvot, lasot šo grāmatu, ļauj citādi uz tiem paskatīties, top vieglāk elpot un atkal sajūti zemi zem kājām,” stāsta J. Kupčs. Autors ar saviem darbiem necenšas ilustrēt absurda literatūras autora stāstu krājumu, bet, domājot par izstādi Rīgas Porcelāna muzejā, mākslinieks ir turējis šo grāmatu sev tuvumā un cer, ka arī pacietīgajam izstādes vērotājam šī grāmata nav sveša. Izstādes nosaukums “Puškinam bija četri dēli, un visi idioti” izvēlēts, citējot pirmo rindiņu vienai no grāmatā publicētajām anekdotēm no Puškina dzīves. Izstādē būs eksponēti arī agrāk tapuši darbi, kuros materializējušies pārdzīvojumi un piedzīvojumi.

Jānis Kupčs sevi veiksmīgi pierāda divos mākslas veidos – gan keramikā, gan glezniecībā, bet katrā iezīmējas atšķirīgas daiļrades šķautnes. Autora gleznieciskajā rokrakstā dominē spraigs triepiens, spilgtas krāsas un abstrahēti apkārtējās vides motīvi. Savukārt keramikā mākslinieks veido konceptuālas kompozīcijas izteiksmīgā valodā, kur dominē tīra forma un liela nozīme ir materialitātei un humoram.

Jānis Kupčs dzimis 1969. gadā, beidzis Tallinas Mākslas institūtu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Keramikas jomā regulāri piedalījies Tallinas lietišķās mākslas triennālēs. Kopš 2009. gada organizē ikgadējus starptautiskus mazo formu keramikas simpozijus Ventspils muzejā. Glezniecības jomā realizējis vairāk nekā 14 personālizstādes. 2019. gada nogalē Jāņa Kupča kā kuratora veikums bija skatāms Ventspils muzeja izstāžu zālē, līdz šim lielākajā mūsdienu keramikas izstādē Kurzemē – “Navigācijas vienpadsmit sezonas”, bet Rīgas Porcelāna muzejā skatāmajā 13. starptautiskajā mazo formu porcelāna izstādē “Prāta fitness” Jānis Kupčs piedalījās ar darbu “Noslēpums”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti