Režisore, māksliniece Aija Bley izdod ilustrāciju grāmatu «8.b klase»

Vizuālā valodā dokumentējot atmiņas par skolā pavadīto laiku, kino režisore, fotogrāfe un māksliniece Aija Bley izdevusi ilustrāciju grāmatu “8. b klase”, informēja mākslinieces pārstāvji.

Aijas Bley grāmata “8. b klase” veidota kā pusaudzes dienasgrāmata, kas vizuālā valodā dokumentē autores atmiņas par skolā pavadīto laiku. 80. gadu sākuma liecības atklāj visdažādākās tēmas – arī mīlestību, sevis meklējumus, pieaugšanu un nāvi. “Kaut arī grāmata ir veidota kā personiska dienasgrāmata, pati nekad neesmu rakstījusi dienasgrāmatu, turklāt, uzsākot darbu pie grāmatas, personiskās atmiņas par vidusskolā pavadīto laiku bija pabalējušas. Tāpēc šajā grāmatā ir izmantotas citu cilvēku atmiņas, kuras apvienojot es radīju savu tēlu,” atzina autore.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktore Solvita Krese par grāmatu sacīja: “Manai paaudzei šī grāmata kļūst par aizraujošu ceļojumu bērnības teritorijā, bet jaunākiem cilvēkiem tā varētu būt pārsteidzošu atklājumu avots, kas ar atbruņojošu sirsnību un veselīgu ironiju atsedz it kā marginālas piezīmes uz nesenās vēstures lappušu malām, atklājot bagātīgu laikmeta arheoloģiju.”

Aija Bley jau iepriekš ir strādājusi dažādās tehnikās, apvienojot fotogrāfiju, eksperimentālo video un grafiku, bet ilustrācija viņas darbos ir kas jauns. Darbu ar ilustrācijām pamudināja Aijas Bley nesen uzsāktās studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļā. “Tas man bija milzīgs izaicinājums, jo nekad agrāk nebiju zīmējusi,” sacīja māksliniece. Tomēr Mākslas akadēmijas ilustrācijas pasniedzēja Rūta Briede uzstāja, ka “man tas ir jādara, un esmu par to viņai ļoti pateicīga,” skaidroja Bley.

Aija Bley ir kinorežisore un multimediju māksliniece. Viņas jaunākās dokumentālās filmas “Mēs gribējām izmainīt pasauli” pirmizrāde notika Nacionālā kino centra tradicionālajā 4. maija Latvijas filmu maratonā, kas šogad norisinājās tiešsaistē. Šī gada novembrī Rīgas grafikas kamergalerijā bija skatāma arī Aijas Bley personālizstāde “Zero Waste”.

Aijas Bley ilustrāciju grāmatu “8.b klase” izdevusi izdevniecība “On the Road”. Tās izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Salaspils novada dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt