Kultūras rondo

Radio mazā lasītava ciemojas Melānijas Vanagas muzejā Amatā

Kultūras rondo

Galerijā "Māksla XO" apskatāmā Ievas Iltneres izstāde "Diapozitīvu vakars"

LNMM atvēlēs telpas galvenajā ēkā laikmetīgās mākslas izstādēm

Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā atvēlēs telpas laikmetīgās mākslas izstādēm

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāle "Arsenāls" aizvērta rekonstrukcijai, un tas vēlreiz aktualizē jautājumu par to, ka Rīgai trūkst liela izmēra izstāžu zāles laikmetīgajai mākslai. Jauna izstāžu platforma no nākamā gada uz laiku būs Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā. 

"Ir samazinājušās jau tā trūkstošās izstāžu telpas Rīgā. Lai šo situāciju kaut kā risinātu, ir nolemts no 1. janvāra nākamajā gadā (2021. gadā) muzeja galvenajā ēkā otrajā stāvā, labajā spārnā, rīkot izstādes," Latvijas Radio raidījumā “Kultūras Rondo” skaidroja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 20. gadsimta 2. puses un 21. gadsimta kolekciju nodaļas vadītāja Elita Ansone.

"Plāns pārmaiņām ir tāds, ka šīs puses divas lielākās telpas atdot mainīgajām izstādēm, savukārt četras nelielas telpas, kuras mēs saucam par kabinetiem, atdot lielākai fotogrāfijas ekspozīcijai. Fotogrāfijas ekspozīcija samērā nozīmīgi tiks paplašināta, jo 10 gadus muzejs jau ir pievērsies fotogrāfijas kolekcionēšanai, un šajā periodā ir arī jauni iepirkumi notikuši," turpina Ansone.

Ansone prognozē, ka fotogrāfijas ekspozīcija muzeja galvenajā ēkā būs apskatāma divus gadus, savukārt divas lielākās zāles laikmetīgajai mākslai būs atvēlētas uz izstāžu zāles “Arsenāls” rekonstrukcijas laiku, kas varētu būt 3-4 gadi.

"Pirmā izstāde, ko atvērsim 15. janvārī, būs Dainas Dagnijas mākslas izstāde. Mēs esam nolēmuši viņas ekspozīciju veidot feminisma mākslas skatījumā, jo šobrīd šī tēma ir ārkārtīgi aktuāla, ļoti daudz par to tiek runāts, pētīts. Jāsaka, ka ir tāds ceturtais vilnis pasaulē, bet Latvijā viņš ir tā nu izsprādzis burtiski pa īstam tikai tagad šis te feminisma diskurss un diskusijas par to," norāda Ansone. 

Ekspozīcija, kas šobrīd skatāma šajās LNMM galvenās ēkas zālēs, būs aplūkojama tikai līdz šī gada beigām.

"Tāda, kā tā ir šobrīd, nebūs vairs redzama nekad. Viņa netiks pēc tam atgriezta tādā pašā veidā," norāda Ansone.

Šobrīd šajās muzeja zālēs ir aplūkojama 20. gadsimta otrās puses māksla, kā arī fotogrāfijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt