Rīta Panorāma

Intervija ar VM galveno speciālistu infektoloģijā Ugu Dumpi

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Esplanādē skatāma starptautiska izstāde «Vērtību sakta»

Esplanādē skatāma starptautiska bērnu un jauniešu mākslas izstāde «Vērtību sakta»

Pirmdien, 14. septembrī, Esplanādē pie Raiņa pieminekļa atklās starptautisko bērnu un jauniešu mākslas izstādi "Vērtību sakta", kas, sākoties jaunajam mācību gadam, ir būtisks pieturas punkts ceļā uz XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, informēja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā.

Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas direktore Dina Lūse LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja: “Skola jau 30 gadus veido starptautiskas bērnu un jauniešu mākslas izstādes, un katru reizi tēma ir cita. Šoreiz, domājot par jauno izstādi – visi cerējām, ka Rīga šovasar būs pilna ar dziedātājiem un dejotājiem, meklējām, kā jaunie mākslinieki varētu iesaistīties šajā procesā.”

Lūse skaidroja:

“Tā kā Dziesmu svētku tēma ir par rotāšanos, tad tika izlemts, ka arī jaunie mākslinieki varētu veidot savu “vērtību saktu”, savu rotu, ko pasniegt Rīgai un Latvijai.”

"Notikums papildinās Dziesmu svētku gaidāmo devumu un iezīmēs bērnu un jauniešu īpašo vietu pasaules kultūras kartē, un kārtējo reizi apliecinās Rīgas potenciālu piesaistīt jaunību, mākslu un radošumu. Savos darbos bērni un jaunieši rāda to, ka apzinās savas izvēles nozīmīgumu, jo vērtības, kuras izvēlēsies viņi, veidos pasaules nākotnes ainavu," izstādi raksturo Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes priekšniece Baiba Šmite.

Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas direktore Dina Lūse par izstādi "Vērtību sakta"Latvijas Radio

  Esplanādē būs apskatāmi 176 mākslas darbi, kurus starptautiska žūrija gleznotāja, profesionālās izglītības kompetences centra "Nacionālā mākslu vidusskola" direktora Jāņa Ziņģīša vadībā atzinusi par labākajiem 300 darbu lielā konkurencē.

  Izstādē eksponēts deviņu valstu – Amerikas Savienoto Valstu, Austrālijas, Bulgārijas, Indijas, Izraēlas, Latvijas, Lietuvas, Somijas un Šrilankas bērnu un jauniešu veikums.

  Izstāde skatītājiem Esplanādē būs apskatāma līdz 13. oktobrim, kā arī digitālā formātā tīmekļa vietnē vertibusakta.lv. Darbi izvietoti dizainera Pētera Zilbera veidotajos trīs stendos jeb "saktās", aicinot ikvienu interesentu iepazīt tās vērtības, kuras ir svarīgas mūsdienu bērniem un jauniešiem.

  Izstādi un arī gaidāmos svētkus vieno gan sauklis "Rotā!", gan svētku rīkotāju definētās vērtības: radošums, atbildība, sadarbība. “Šoreiz radošums izteikti dominē izstādes koncepcijas noteiktajā digitālā formāta izmantošanā, īpaši izstādei radīto unikālo stendu dizainā, kā arī no ārvalstīm un Latvijas novadiem iesūtīto mākslas darbu saturā un formā,” atzīmē izstādes rīkotāji.

  Izstādes "Vērtību saktas" projekta koordinators ir Vilnis Heinrihsons. Izstāde tapusi, cieši sadarbojoties Rīgas, Latvijas mākslas skolu un izglītības iestāžu, kā arī ārvalstu mākslas skolu radošajām komandām.

  Izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu, Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skolu, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolu, kā arī Latgales priekšpilsētas Mūzikas un mākslas skolu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Māksla
  Kultūra
  Jaunākie
  Interesanti