Atklās līdz šim vērienīgāko Hardijam Lediņam veltīto izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Hardija Lediņa gads tuvojas noslēgumam, un Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) piedāvā līdz šim vērienīgāko māksliniekam veltīto izstādi “Lediņš. Starp to un kaut ko citu”.

Izstāde no 13. novembra līdz 30. decembrim norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pirmā stāva izstāžu zālēs un piedāvās iepazīties ar Hardija Lediņa radošo darbību un tai radniecīgu izpausmju lauku mūsdienu mākslā.

Izstādē būs iespēja aplūkot Hardija Lediņa un Jura Boiko radītos samizdatus “Zirgābols”, “WCZLS” un dadaiski rotaļīgo absurda romānu „ZUN”, noklausīties studijas „Seque” un Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīcas mūzikas ierakstus, kā arī iepazīties ar performanču un izstāžu koncepcijām un dokumentācijām. Izstādē būs skatāma arī plaša Lediņa videodarbu retrospektīva.

Paralēli izstāžu zālēm vairākos LNB stāvos tiks eksponēti šī brīža Latvijas jauno autoru darbi, kuros saskatāmas Lediņa muzikālās, performatīvās vai estētiskās iezīmes un citāti.

„Ja jārunā par Lediņa mākslu, neizbēgami jāmin arī virkne citu radošu personību. Tādēļ Lediņa arhīva retrospekcija saaužas ar šobrīd strādājošu un viņam radniecīgu jauno autoru darbiem. Mūsdienu klātbūtne padara Lediņa pagātni laikmetīgu,” skaidro izstādes kuratore Līga Lindenbauma.

Izstādi atklās “Gas of Latvia” līdera Andra Indāna un mākslinieces Lauras Prikules performance. Izstādes laikā trīs performanču ciklu piedāvās Sabīne Moore, bet Lauras Prikules un Evas Vēveres radošā dueta „Poētiskais robotisms” instalācijas būs izvietotas pa LNB stāviem. Izstāžu zālē būs apskatāmas mākslinieces Gundegas Evelones performanču dokumentācijas, Maijas Kurševas kolāžas (attēls: Maijas Kurševas grafika no sērijas "Viņš skatīsies uz citu pusi" (2009)) un „Bolderājas grupas” sociālā aktīvisma akciju hronika. Mākslinieku apvienības “Klīga” procesuālais objekts “koncentriņš” tiks transformēts visas izstādes garumā, 30. decembrī - pēdējā izstādes dienā – noslēdzot to ar performanci.

Izstādi papildinās plaša saistīto notikumu programma - performances, sociālā aktīvisma darbnīca Bolderājā, ekskursijas ar izstādes kuratori Līgu Lindenbaumu un leģendārās izstādes „Rīga - latviešu avangards” kuratores Barbara Štrakas lekcija un diskusija “Vai Hardijs Lediņš ir iekļuvis Latvijas laikmetīgās mākslas kanonā?”.

Izstādes kuratore ir Līga Lindenbauma.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti