Ar izstādi «Images of the Academy» Latvijā viesojas Varšavas Mākslas akadēmija

Latvijas Mākslas akadēmija turpina auditoriju Latvijā iepazīstināt ar kaimiņvalstu jauno mākslinieku veikumu. Izstādei „Kauņa – Rīga”, kuras uzmanības centrā bija lietuviešu jaunā māksla, seko Varšavas Mākslas akadēmija ar izstādi „Images of the Academy” („Akadēmijas tēli”), kas Latvijas Mākslas akadēmijas aulā būs skatāma no 8. līdz 28. februārim, informē izstādes veidotāji.

Poļu kolēģu veidotajā ekspozīcijā būs pārstāvēti desmit jaunie mākslinieki no Varšavas Mākslas akadēmijas Grafikas, Glezniecības un Jauno mēdiju nodaļām. Izstādes atklāšana - 7. februārī pulksten 18.00.

Divdimensiju mākslai Varšavas Mākslas akadēmijā vienmēr bijusi vadošā loma. Grafiskais dizains un glezniecība – virzieni, kuru attīstība lielā mērā notikusi tieši Varšavas Mākslas akadēmijas paspārnē – izceļas ar sevišķi lielu ietekmi uz mākslu Polijā.

Jauno mediju nodaļas izveidošanu var uzskatīt par vieno no pēdējos gados nozīmīgākajiem notikumiem Varšava Mākslas akadēmijas dzīvē. Darbs ar fotogrāfiju, datoranimāciju, filmu un video mākslu ir bijis pozitīvs pavērsiens divdimensiju mākslas attīstībā – ir audzis gan radīto mākslas darbu skaits, gan kvalitāte. Domājot par attēlu plaknē, gluži dabiska šķiet vēlme pretstatīt trīs pieejas – glezniecību, grafisko dizainu un fotogrāfiju – un pētīt veidus, kā šie pretstati rezonē plašākā kontekstā, ne tikai akadēmiskajā vidē. Izstādes „Images of the Academy” mērķis ir paraudzīties, kā šos jautājumus skata jaunie mākslinieki, kā atklāj savu skatījumu uz attēla lomu mūsdienu mākslā un apspēlē nenoteiktību, kas saistās ar šo konceptu.

Izstādē Glezniecības nodaļu pārstāvēs Zuzja Gašinska (Zuzia Gaszyńska), Dominika Ovčareka (Dominika Owczarek) un Lecs Margasinskis (Lec Margasiński); Grafiskā dizaina nodaļu – Patrīcija Bliuja-Strodulska (Patrycja Bliuj–Stodulska), Joanna Gebala (Joanna Gębal), Adams Valass (Adam Walas) un Karolīna Zimna (Karolina Zimna); Jauno mediju nodaļu – Beāta Maļiska (Beata Małyska), Marta Milčareka (Marta Mielcarek) un Monika Seifrīda (Monika Seyfried).

Ieeja izstādē bezmaksas. Izstādes darba laiks: otrdien, trešdien, piektdien, sestdien: 11 - 18; ceturtdien: 11 - 19. Pārtraukums: 14 - 15.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt