Iznākusi Valta Ernštreita dzejas grāmata «Dark Energy»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Apgādā “Mansards” iznākusi Valta Ernštreita dzejas grāmata "Dark Energy". Grāmatas atvēršana notiks 9. maijā plkst.18 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards”.

“Valta Ernštreita otrā dzejoļu grāmata piesaista ar daudzpusīgu tematiku — laikmetam raksturīgais kustības un komunikācijas ātrums, tehnoloģiju klātbūtne un dažādu ideoloģiju cīņu ainas šeit sadzīvo ar emocionāla patvēruma meklēšanu, smalku attiecību liriku un tumšu, futūristisku mistiku. Izvērstās verlibra vārsmas ikdienas haotisko pieredzi nemanāmi savērpj precīzos, emocionālos vērojumos, radot klātbūtnes efektu – tik tuvu un vienlaikus tālu viens no otra atrodas cilvēki, kas dzīvo gan sarežģītu sistēmu un aparātu, gan arī savu šaubu un vientulības ielenkumā,” atzīst grāmatas redaktors Kārlis Vērdiņš.

“Šo dzejas krājumu caurvij divas tēmas, kuras abas savienojas tā virsrakstā," stāsta Valts Ernštreits. "No vienas puses, mūsdienu dzīves svarīgākais pamats – enerģija tās dažādās izpausmēs (elektroenerģija, siltumenerģija, degviela), ar kuru mūsdienu cilvēks ir nedalāmi saistīts un bez kuras vairs nav iedomājama nevienas dzīves jomas pastāvēšana, kuras sākotnējais uzdevums nest gaismu, veicināt progresu un atvieglot cilvēces dzīvi ir pārtapis tumsā, adatā, no kuras nevienam vairs nav iespējams nokāpt. No otras puses – tā ir ikvienā atsevišķā cilvēkā mītošā tumšā enerģija – tumsa, kas jāizlaiž ārā, kas ir tikpat nozīmīga ikviena cilvēkā dzīvē kā gaisma.”

Valta Ernštreita pirmais dzejas krājums "Inter/rational" iznāca 2003.gadā. Par šo grāmatu dzejnieks saņēma Klāva Elsberga prēmiju, ko par  pirmo dzejas krājumu piešķir Klāva Elsberga piederīgie.

Valts Ernštreits bijis žurnāla „Õvā" redaktors, sastādījis lībiešu dzejas antoloģiju „Es viltīgāks par tevi, menca" (1998) un lībiešu-latviešu un latviešu-lībiešu vārdnīcu (1999).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti