Gaismas pilī notiks latviešu trimdas literatūrai veltīta diskusija

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Draugu telpā 15. maijā plkst. 18.00 LNB Atbalsta biedrība aicina uz sarunu cikla “Stāsta otra puse“ maija sarunu “Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana”.  Tā veltīta trimdas literatūrai, informēja Atbalsta biedrībā.

Sarunas viesi būs trimdas latviete, valodniece un dzejniece Lalita Muižniece,  trimdas latvietis, filologs, rakstnieks un Latvijas Okupācijas muzeja biedrības valdes priekšsēdis Valters Nollendorfs, literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe. Sarunu vadīs kultūras žurnāliste Liega Piešiņa. 

“Rakstnieks trimdā – pašizpausme vai latvietības saglabāšana“ būs par trimdas lappusi latviešu literatūrā, meklējot atbildes uz jautājumiem: kas veicināja nepieciešamību rakstīt svešumā, kāda ir trimdas literatūras loma valodas, identitātes, atmiņas un latvietības saglabāšanā, kam rakstīja trimdas rakstnieks, kā caur literatūru izpaužas tautas vēsture. 

Ciklā “Stāsta otra puse“ sarunas ir par un ap grāmatām un to autoriem, vēsturiskām un aktuālām tēmām, kas atspoguļotas literārajos darbos, atrodamas  LNB krājuma bagātībā vai saistās ar rakstnieka personību. Sarunu mērķis ir atrast un pulcēt domubiedrus un bibliotēkas draugus, rosināt jēgpilni domāt un atklāt līdz šim nezināmo un nedzirdēto jeb katra stāsta “otru pusi“. 

Sarunu cikla tikšanās notiek reizi mēnesī LNB Draugu telpā, informācija par tām ir pieejama mājaslapā. LNB Atbalsta biedrības "Facebook" kontā un LNB Draugu telpā. Pasākumi ir bez maksas, un tajos var piedalīties ikviens interesents. Lai elektroniski saņemtu informāciju par turpmākajām “Stāsta otra puses” sarunu tēmām un norises laikiem, var  pieteikties [email protected].

LNB Draugu telpa atrodas LNB 1. stāvā. To 2017. gadā izveidoja un atklāja LNB Atbalsta biedrība kā vietu suvenīriem, grāmatām, notikumiem, kā telpu, kur pulcēties un tikties bibliotēkas draugiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti