Viens no centrālajiem «radi!2016» notikumiem tiešraidē lsm.lv

Trešdien, 18. maijā, Starptautiskajā muzeju dienā Rīgas Mākslas telpā notiks viens no centrālajiem radošās darbības nedēļa "radi!2016" notikumiem – konference "Pārjaunot muzeju jeb "Restart Museum"". Konferenci tiešraidē varēs skatīties lsm.lv.

Dokumenti

Konferences PĀRJAUNOT MUZEJU Restart Museum programma

Lejuplādēt

462.81 KB

Pašlaik Latvijā ir veikti un notiek vairāki vērienīgi muzeju rekonstrukcijas un pārjaunošanas projekti. Muzeji tiek modernizēti, tiem pārtopot par laikmetam atbilstošām – aicinošām un pieejamām vietām, kur tikties, mācīties, domāt un radīt – piemēram, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Rīgas Motormuzejs, Rakstniecības un mūzikas muzejs, virkne memoriālo muzeju. Tieši tāpēc "radi!2016" šogad īpaši akcentē mūsdienīga muzeja izaicinājumus. Muzejiem attīstoties partnerībās ar citām nozarēm, tie kļūst par demokrātisku koprades telpu, vidi, kas rosina intelektuāli pilnveidoties, un iekļaujas radošo industriju saimē.

Konference piedāvā demokrātisku platformu pieredzes apmaiņai ar mērķi rosināt domāšanu. Par muzeju jaunradīšanas veidiem un izaicinājumiem pieredzē dalīsies Latvijas un ārvalstu muzeju un radošo industriju pārstāvji. Konferenci atklās Latvijas Republikas kultūras ministre Dace Melbārde.

Konferencē piedalīsies ne tikai Latvijas, bet arī pasaules līmeņa eksperti no Lielbritānijas, Dānijas, Igaunijas, Islandes un Norvēģijas. Piemēram, Lielbritānijas Muzeju asociācijas prezidents un Liverpūles Nacionālo muzeju direktors Deivids Flemings. Viņš ir vadījis un uzraudzījis vairāku nacionālas nozīmes daudzmiljonu projektu īstenošanu Lielbritānijā. Kopš viņš ir kļuvis par Liverpūles Nacionālo muzeju direktoru, muzeju auditorija ir palielinājusies četras reizes – no 700 000 līdz vairāk nekā 3,2 miljoniem apmeklētāju gadā. Ir daudzu publikāciju autors, viņš lasa lekcijas un konsultē muzejus, pašvaldības un valdības vairāk nekā 40 pasaules valstīs. Deivids Flemings uzskata, ka mūsdienās muzejs spēj mainīt dzīvi.

Konferencē piedalīsies arī Igaunijas jūrniecības muzeja direktors Urmass Dresens  – savulaik vēsturnieks un jūrniecības pētnieks. Kļūstot par muzeja direktoru, viņa mērķis bija radīt to atšķirīgu, netradicionālu. 2012. gadā muzeja teritorijā tika atvērts Hidroplānu angārs (Seaplane Harbour), kas ar savu laikmetīgo ēkas rekonstrukciju un ekspozīciju piesaista plašu auditoriju, nemainīgi saglabājot  pirmo vietu Igaunijā apmeklētāju skaita ziņā. Par paveikto Dresens saņēmis lielākā dienas laikraksta "Postimees" titulu "Gada cilvēks 2012", savukārt muzejs par angāru rekonstrukciju ieguvis prestižo "Europa Nostra 2013 Grand Prix".

Konferencē piedalīsies arī Reikjavīkas pilsētas muzeja direktors Gudbrandurs Benediktsons, Lollandes-Falstes muzeja administrācijas un ēku saglabāšanas direktors Leifs Plits Lauritsens, Dienvidtrondelaga muzeja pētniecības koordinatore Hanna Mellemsetere.

Radošās darbības nedēļa "radi!" notiek jau sesto gadu un ir attīstījusies kā kustība visā Latvijā. Tās iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padomes pārstāvniecība Latvijā. ''radi!'' mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni un interesi par kultūras un radošajām industrijām, inovatīvu uzņēmējdarbību, radošumu veicinošu izglītību, dizaina domāšanu, starpdisciplināru partnerību veidošanu, zināšanu ekonomiku un gudru pārvaldību.

Konferences tiešraide 18.maijā no plkst.11.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti