Tiešraidē bez maksas varēs mācīties latgaliešu rakstu valodu

Biedrība "LgSC" sadarbībā ar latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv aicina uz astoņām latgaliešu rakstu valodas tiešsaistes bezmaksas nodarbībām, lai katrs gribētājs varētu uzzināt vairāk par latgaliešu rakstu valodu un iemācīties tās pamatprincipus.

Kā paziņojumā medijiem informēja organizatori, Latgaliešu rakstu valodas nodarbības vadīs viena no zinošākajām latgaliešu rakstu valodas speciālistēm, latgalisko grāmatu korektore, pieredzējusi valodas nodarbību vadītāja un valodas eksperte Māra Mortuzāne-Muravska. Valodas nodarbības būs divos periodos – pavasara un rudens. Pavasara periodā latgaliešu rakstu valodas mācīšanās paredzēta katru otrdienu, sākot no 26. aprīļa pulksten 19.00. Nodarbības plānotas arī 10. maijā, 24. maijā un 7. jūnijā, bet rudens periodā 6. septembrī, 20. septembrī, 4. oktobrī un 18. oktobrī.

Latgaliešu rakstu valodas nodarbībās varēs piedalīties "Facebook" tiešraidē biedrības "LgSC" profilā, kā arī skatīties latgaliešu kultūras ziņu portālā lakuga.lv un biedrības "LgSC" mājaslapā lgsc.lv. Nodarbības ir bez maksas, tajās varēs piedalīties bez latgaliešu rakstu valodas priekšzināšanām, un to, kā pareizi rakstīt, kādas ir latgaliešu rakstu valodas un latviešu literārās valodas atšķirības, varēs iemācīties nodarbību laikā. Lai piedalītos nodarbībās, iepriekšēja pieteikšanās nav vajadzīga.

Iecerēto nodarbību mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par latgaliešu rakstu valodu un izglītot par latgaliešu rakstu valodas pamatprincipiem, kas jāņem vērā, lai pierakstītais latgaliski atbilstu 2007. gadā pieņemtajiem Valsts valodas centra "Latgaliešu rakstības nosacījumiem" (vairāk informācijas šeit). Nodarbību organizatori norādīja, ka latgaliešu rakstu valoda skolu vispārīgajās programmās kā sistemātisks mācību priekšmets netiek mācīts jau gandrīz simt gadus un kopējais rakstu valodas zināšanu līmenis un izpratne par to Latvijas sabiedrībā ir ļoti zems.

Lai saprastu savu latgaliešu rakstu valodas zināšanu līmeni, var aizpildīt valodas testu šeit.

Biedrība "LgSC" jau vairāk nekā 15 gadus aktīvi cenšas izglītot sabiedrību par latgaliešu rakstu valodu, pievērst uzmanību tās pastāvēšanai un attīstībai. Biedrība uztur vienīgo ikdienā latgaliski rakstošo mediju – latgaliešu kultūras ziņu portālu lakuga.lv, rīko valodas kursus un seminārus, izdod literāra un izzinoša satura izdevumus latgaliski un īsteno citas aktivitātes latgaliešu rakstu valodas būšanai arī turpmāk.

Kursu notikšanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti