Latgaliešu kultūras ziņu portāla lakuga.lv darbību finansējuma trūkuma dēļ nākamgad var nākties pārtraukt

Medija "Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv" redaktore Vineta Vilcāne pieļauj, ka 2021. gadā finansējuma trūkuma dēļ portālam var nākties pārtraukt darbu.

Vilcāne paziņojumā medijiem skaidroja, ka portālā lakuga.lv tiek vēstīts par latgaliskās kultūras jaunumiem un Latgales kultūras vērtībām, kā arī tiek aktualizēti ar latgaliešu valodas saglabāšanu saistītie jautājumi.

"Ik gadu lakuga.lv darbības nodrošināšanai sniedzam vairākus projektu pieteikumus dažādos konkursos, jo diemžēl kultūras un mediju finansēšanas programmas nedod iespēju finansējumu iegūt visam gadam, bet vien dažiem mēnešiem. Tas neļauj nedz pilnvērtīgi, nedz tālredzīgi plānot portāla darbu un saturu un piesaistīt jaunus cilvēkus komandai,” skaidroja Vilcāne.

Viņa atklāja, ka šobrīd pieejamais finansējums portālam pilnvērtīgā režīmā ļauj strādāt līdz septembra beigām. Savukārt no oktobra līdz gada beigām portāls spēšot piedāvāt tikai dažus rakstus mēnesī, un nav izslēgts, ka 2021. gadā portālam nāksies darbību pārtraukt.

Lakuga.lv darbības nodrošināšanai regulāri ticis piesaistīts finansējums dažādos projektu konkursos, tai skaitā līdz šim ticis saņemts Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalsts, tas ļāvis portāla darbu nodrošināt bez pārtraukumiem. Taču Vilcāne norāda:

“Šī gada abos VKKF konkursos saņemts atteikums, pirmajā reizē, kā pamatojumu norādot, ka projekta pieteikums bijis mazāk aktuāls citu konkursā iesniegto pieteikumu kontekstā, otrajā – projekts jau ir atbalstīts VKKF finansiālo iespēju robežās.”

“Šī situācija aktualizējusi jautājumu par vienīgā tikai latgaliski saturu veidojošā medija nākotni un to, vai Latvijas valstij un Latvijas kultūrtelpai šāds medijs ir vajadzīgs. Jāatzīmē, ka portāla lakuga.lv esamība ir viena no nedaudzajām latgaliskajām aktivitātēm, kas dzīvē palīdz īstenot Latvijas Republikas "Valsts valodas likumā" izteikto apņemšanos – saglabāt, aizsargāt un attīstīt latgaliešu rakstu valodu,” atzīmēja Vilcāne

Vilcāne norādīja, ka 2020. gadā vairāku mēnešu garumā portāla darbu finansiāli atbalsta Latgales kultūras programma un Mediju atbalsta fonds.

Portāla redaktore arī skaidroja, ka līdz gada beigām tiek īstenots projekts "Latgales kultūrtelpa: problēmas, analīze un atspoguļojums portālā lakuga.lv", ik mēnesi piedāvājot vairākus rakstus, kuros atspoguļoti viedokļi par Latgales kultūrpolitikas jautājumiem, latgaliešu valodas lietojumu, pētīts Latgales tēls un par latgaliešiem pastāvošie stereotipi vairāku desmitgažu garumā, atklāti latgaliešu pieredzes stāsti. Šī projekta īstenošanai finansējumu piešķīris Mediju atbalsta fonds.

Savukārt portāla pamatsatura sagatavošanu periodā no maija līdz septembrim atbalsta 2020. gada Latgales kultūras programmas, un projekts tiek īstenots ar Latgales reģiona attīstības aģentūras, Valsts kultūrkapitāla fonda un A/S "Latvijas valsts meži" finansiālu atbalstu, uzsvēra Vilcāne.

Mediju "Latgalīšu kulturys ziņu portals lakuga.lv" uztur biedrība "Latgolys Studetnu centrs". Portāls lakuga.lv savu darbu uzsāka 2007. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt