Dienas ziņas

Restaurēts Lēnu baznīcas krucifikss

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgas dejotājiem jauni tērpi

Kuldīgas dejotājiem jauni tērpi

Laikā, kad dejošana varēja notikt tikai attālināti, kuldīdznieki īpaši gatavojās brīdim, kad atkal varēs dejot publikas priekšā. Piesaistītais finansējums no projektiem ļāvis izgatavot gan jaunus tērpu komplektus, gan jau esošos papildināt ar trūkstošām konkrētajam kultūrvēsturiskajam novadam atbilstošām tērpu detaļām.

Ance Gulbe strādā ar deju kolektīviem Kuldīgas 2. vidusskolā un Kuldīgas kultūras centrā. Viņa atzīst –

tērpi vienmēr bijuši rūpju lokā, jo bērni ātri no tiem izaug, tie nolietojas, bet ne vienmēr pietiek budžeta līdzekļu, lai tiktu pie pilna jauna tērpa.

Tāpēc viņa ķērusies pie naudas piesaistes no projektiem. Šobrīd uzrakstīti jau pieci, trīs no tiem īstenoti. Kuldīgas 2. vidusskolas dejotāji, kuru pulkā ir arī bērni ar dažādiem attīstības traucējumiem, nu varēs uzstāties pilnā Raņķu tautastērpā. Projektā iegādāti 12 komplekti zēniem un meitenēm.

“2. vidusskolā, kur es jau strādāju 4. gadu, es lēnām audzinu savu pulciņu, tā nu sanācis, ka šogad sāka dejot trīs grupas, vecākajiem nav ko vilkt, es saprotu – budžets ir kā budžets, saprotu, ka man jāmeklē citur naudiņa,” teic Gulbe.

Savukārt Kuldīgas kultūras centra bērnu deju kolektīva “Stariņš” un Tautas deju ansambļa “Venta” tērpi papildināti ar detaļām – Bārtas un Latgales tērpu blūzēm, Vidzemes un Latgales vainagiem un Zaļenieku brunčiem. Kolektīvu vadītāja Zita Serdante stāsta, ka piemērs bijis deju kolektīvs “Līgo”, kur tērpa atbilstībai novadam vienmēr pievērsta liela uzmanība.

“Mums “Ventā” bija daudz grezni un skaisti kostīmi, bet nepabeigti, mēs vilkām parastās baltās blūzes pie Nīcas [tautastērpa], mēs likām ziedu vainagus, kas nekur nederēja,” skaidro Serdante.

Ance Gulbe norāda:

“Tērpi pielāgoti dejai. Mēs varam būt kurzemnieki, bet ja deja ir par Zemgali, par maizīti, protams, ka gribas uzvilkt Zemgales bruncīti.”

Ar jaunajiem tērpiem pandēmijas dēļ bērni gan vēl nav uzstājušies, bet atzīst – uzstāšanos ļoti gaida un jaunie tērpi patīk.

Līdzekļi tērpu iegādei piesaistīti no Eiropas Savienības LEADER programmas. Projektu vadītāja Ance Gulbe atzīst, ka padomā jau nākamais projekts – jauni tērpi nepieciešami kultūras centra pašiem mazākajiem dejotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt