Izstāde «Latviskās dvēseles raksti» dodas uz Minheni

19.martā Piecu kontinentu muzejā Minhenē tiks atklāta izstāde "Latviskās dvēseles raksti", kas stāstīs par Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību saistībā ar tautas pašapziņas un valsts veidošanos un tautas tērpu kā vienu no tautas pašapziņas izteiksmes formām.

Ekspozīciju veidos 26 tautas tērpi, fotogrāfiju izdrukas, etnogrāfiskie un arheoloģiskie priekšmeti un attēli, latviešu rakstu zīmes un informatīvie teksti. Audiovizuālais noformējums atspoguļos dziesmas un dejas nozīmi latviešu dzīves uztverē. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot Dziesmu un deju svētku kopdziedāšanu dažādos laikos, dejas soļa raitumu, kā arī izpētīt latviešu raksta un ornamenta nozīmi un kopsakarības laikā un telpā.

"Tā kā izstāde būs daudzveidīga un tās iekārtošana ir pietiekami komplicēta, Rīgā tika sarīkots izstādes "ģenerālmēģinājums". Tika samontēti stendi, apģērbti manekeni un piemērītas rotas, kā arī praktiski pārbaudīti noformējuma skaņas un video faili. Tas deva iespēju veikt pēdējās izmaiņas un uzlabojumus pirms izstādes iekārtošanas Minhenē un pēc tam Luksemburgā," stāsta izstādes projekta vadītāja, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Izstāde "Latviskās dvēseles raksti" Minhenē būs atvērta no 20.marta līdz 19.aprīlim. No 8.maija līdz 7.jūnijam izstāde būs apskatāma Neiminsteres Abatijā Luksemburgā. Savukārt no 25.jūnija līdz 30.augustam izstāde būs skatāma Rīgas mākslas telpā. Izstāde Rīgā tiks atklāta, ieskandinot VIII Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētkus. Ekspozīciju Rīgas mākslas telpā papildinās tautas tērpi no Skandināvijas un Baltijas valstīm.

Izstāde "Latviskās dvēseles raksti" ir iekļauta Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē kultūras programmā, kuras pamatvērtības ir laikmetīgums, unikalitāte un izcilība. Šajā ekspozīcijā atklājas arī viena no programmas tematiskajām līnijām - Dziesmu un deju svētku tradīcija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti