Izsludina pirmās Baltu balvas konkursu

Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministrijas izsludina pieteikšanos konkursā pirmajai Baltu balvai.

Baltu balvas mērķis ir novērtēt individuālo izcilību un sasniegumus latviešu-lietuviešu valodas un lietuviešu-latviešu valodas tulkojumos, latviešu un lietuviešu valodas apmācībā un abu valodu lietošanas veicināšanā, ieguldījumu pētījumos par Latvijas un Lietuvas materiālo un nemateriālo kultūras, un vēsturisko mantojumu, kā arī pētnieciskajā žurnālistikā par Latvijas un Lietuvas vēsturi, kultūru un tūrismu.

Saskaņā ar Baltu balvas statūtiem balvai var nominēt gan atsevišķas personas, gan institūcijas, kas ir sniegušas savu artavu iepriekšminētajās jomās.

Lēmumu par uzvarētāju žūrija pieņems šī gada rudenī. 2018. gada Baltu balvas ieguvēju Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri paziņos un apbalvos ceremonijā, kura šogad notiks Latvijā.

Baltu balva 3000 eiro apmērā tiks piešķirta reizi gadā, un tās fondu veido vienlīdzīgas Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju iemaksas. Balvas žūrijā ir Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī neatkarīgi valodniecības, literatūras un vēstures eksperti no abām valstīm.

Šī gada balvas kandidātus var nominēt līdz 31. maijam. Pieteikumi un Curriculum Vitae balvas kandidātiem jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz e-pastu: [email protected] vai pa pastu Ārlietu ministrijai, K. Valdemāra ielā 3, Rīgā LV-1395 (ar norādi “Baltu balvai”). Papildu informācijas nepieciešamības gadījumā lūgums sazinieties ar Ārlietu ministriju e-pasts: [email protected], tālr.: 6 7016 201.

Ideju par Baltu balvu Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pirmo reizi izteica Baltu vienības dienā 2017. gada 22. septembrī. Pirmā balva simboliski tiks pasniegta 2018. gadā, kad Latvija un Lietuva atzīmē valstu simtgades.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti