Eiropas Komisijas apskatā Rīga atzīta par vienu no ekonomiski radošākajām Eiropas pilsētām

Eiropas Komisijas (EK) pirmajā "Kultūras un radošo pilsētu apskata" izdevumā Rīga atzīta par vienu no ekonomiski radošākajām Eiropas pilsētām, aģentūra LETA uzzināja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Rīga atzīta par ekonomiski radošāko "XL" pilsētu grupā. Tajā ietilpst pilsētas, kuru iedzīvotāju skaits ir no 500 000 līdz 1 000 000. Ekonomiskā radošuma kategorijā Rīga apsteigusi tādas Eiropas pilsētas kā Antverpeni, Atēnas, Helsinkus, Bordo, Dublinu, Amsterdamu, Roterdamu, Sevilju, Valensiju, Gēteborgu, Oslo, Saragosu un citas.

Apskatā norādīts, ka Rīgā pozitīvi vērtējami dzīves apstākļi jaunajiem māksliniekiem, pateicoties salīdzinoši zemajām dzīves izmaksām un pieejamā interneta ātrumam. Tāpat pozitīvi tiek vērtēti Spīķeru un Kalnciema kvartāli, kā arī Berga bazārs, kuru apkārtne sniedz atbilstošu dzīves vietu jauniem mākslas profesionāļiem, un publisko telpu dažādiem kultūras pasākumiem.

Pirmajā EK "Kultūras un radošo pilsētu apskatā" apkopoti dati no 168 Eiropas pilsētām. No Latvijas apskatā iekļauta Rīga un Liepāja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti