Žurnāls «Kino Raksti» startē digitālajā vidē

16. oktobrī žurnāls "Kino Raksti" sāk jaunu dzīvi, 15 gadus pēc žurnāla dibināšanas un diviem atšķirīgiem intensīvas dzīves periodiem pārceļoties uz elektronisko adresi www.kinoraksti.lv, lsm.lv pavēstīja žurnāla galvenā redaktore Kristīne Matīsa.

“Kino Raksti” arī digitālā vidē turpina kopt tradicionālās rubrikas (Recenzija, Festivāls, Saruna, Reportāža, Kino vēsture, Vārds jaunajiem un citas), radītas arī dažas jaunas, piemēram, "Kolēģa blogs", kuru pirmajā mēnesī uzsāk režisore un rakstniece Kristīne Želve.

Jaunums ir arī žurnāla "Kino Raksti" ciešāka sadarbība ar apvienību "KinoBlogeri.lv"; digitālās vides sniegtās iespējas izmanto rubrika "Bez subtitriem", kur atrodami Latvijas Nacionālās bibliotēkas kinoliteratūras plaukta jaunumi un saites uz vērtīgām publikācijām svešvalodās (šobrīd angļu, vācu, krievu un zviedru, tuvākajā laikā arī spāņu, norvēģu, dāņu un citās valodās).

Vēl viena jauna rubrika portālā ir nosaukta profesionālās vides terminā “Coming soon”, un tā šoreiz stāsta nevis par topošu filmu, bet par grāmatu – tajā ietilps viss, kas palika aiz kadra Ievas Ozoliņas filmā “Mans tēvs baņķieris”; “Kino Raksti” publicē Borisa Osipova stāstu meitai par to, kā viņš pazaudēja banku un bēga no Latvijas. Savukārt tīri praktiskām kinovides vajadzībām kalpo jaunā rubrika “Sludinājumi”, kurā šobrīd meklē scenāristu un konkrētu grāmatu, piedāvā krāsu korekcijas pakalpojumus un vēsturisku kinotehniku.

Jaunā portāla dzimšanas diena sakrīt ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) atklāšanu, tāpēc daļa materiālu vēsta par festivāla piedāvājumu – Viktors Freibergs apskata izcilo kinovēstures programmu ''In kino veritas'', Elvita Ruka analizē jaudīgo dokumentālo kino sadaļā "ArtDocFest", festivāla filmām veltīti materiāli portālā tiks publicēti arī tuvākajās dienās visa festivāla laikā.

Vairāki materiāli veltīti arī nacionālajam filmu festivālam "Lielais Kristaps", piemēram, Ieva Viese analizē pārdomu vērto ainu, ko festivāls atklājis Latvijas animācijā, Dmitrijs Rancevs raksta par "Lielā Kristapa" vienīgo pilnmetrāžas spēlfilmu "M.O.Ž.", bet debijas īsfilmas apskata apvienības "Short Film" kuratores Agnese Logina un Anna Veilande-Kustikova.

Recenzijas žanra paplašinājums ir Kristīnes Želves pārdomas, ko ierosinājusi Venēcijas Zelta lauvas laureāte "Iztālēm", savukārt Dmitrijs Rancevs sadaļā padziļināti analīzē Andreja Zvjaginceva filmu "Leviatāns".

Rubrikā "Reportāža" novērtējams fotogrāfa Ivara Burtnieka redzējums par Lailas Pakalniņas jaunās spēlfilmas "Ausma" uzņemšanas procesu, rubrikā "Kinovēsture" – Rīgas Kino muzeja jaunās izstādes kontekstā saruna ar animatori un mākslinieci Maiju Brenci.

Uz kinovēsturi šoreiz attiecināmi arī rubrikas "Personība" materiāli, kas veltīti kinodramaturgam Armīnam Lejiņam (1938-2015), bet rubrikā “Vārds jaunajiem” debitē Latvijas Kultūras akadēmijas studente Zane Timoņina, kura šogad agrā rudenī pavadīja divas nedēļas Venēcijas kinofestivālā, strādājot Eiropas jauniešu žūrijā.

Portālā visgarākais materiāls šobrīd ir kinofestivāla “2Annas” iniciētā diskusija, kurā Daira Āboliņa, Dāvis Sīmanis, Kristīne Želve, Juris Poškus, Kristīne Matīsa un Marta Herca diskutē par to, vai sieviešu un vīriešu attiecības Latvijas filmu nozarē ir problēma.

Žurnāls “Kino Raksti” iespiesta izdevuma formā ir nodzīvojis garāku mūžu, nekā jebkurš cits līdzšinējais neatkarīgās Latvijas izdevums par kino jebkuros laikos – tas dibināts 2000. gadā, līdz 2005. gadam iznāca 12 numuri redaktora Agra Redoviča vadībā, pēc nelielas pauzes žurnāla iznākšana atsākās 2007. gadā un kopš tā laika izdoti 34 numuri redaktores Kristīnes Matīsas vadībā. Šie pēdējo septiņu gadu žurnāli PDF formātā lasāmi žurnāla elektroniskajā arhīvā.

Digitālajā vidē žurnāla materiāli ar jauniem rakstiem tiks papildināti vidēji trīs četras reizes nedēļā, nepretendējot uz ziņu portāla ritmu, bet dodot laiku katra raksta izlasīšanai iedziļinoties, sola vietnes veidotāji. Portāla redaktore – kultūras žurnāliste Antra Bērtule.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti