Zoldneres īsfilmai «Melleņu gari» pasaules pirmizrāde prestižajā Leipcigas kinofestivālā

Latviešu režisores Astras Zoldneres dokumentālā īsfilma “Melleņu gari” (starptautiskais nosaukums “Blueberry Spirits”) ir iekļauta prestižajā Starptautiskā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla programmā. Īsfilma “Melleņu gari” piedzīvos savu pasaules pirmizrādi Leipcigā šī gada 1. novembrī.

1955. gadā dibinātais Leipcigas festivāls ir vecākais un joprojām viens no nozīmīgākajiem dokumentālā kino festivāliem pasaulē. Šogad festivāla žūrija noskatījās aptuveni 3300 filmas, no kurām 179 tika iekļautas oficiālajā atlasē.

“Melleņu gari” ir poētiska dokumentālā īsfilma par romu ģimeni, kura vasaras pavada Kurzemes mežos, lasot un pārdodot ogas. Ievācot meža ražu, romi dalās ar spoku stāstiem, kurus paši mežā piedzīvojuši. Mistiskajos un noslēpumainajos stāstos pamazām atklājas romu cīņa par identitāti, mēģinot sabalansēt pagātni un tagadni, kā arī tradicionālo un moderno dzīvesveidu.

Blueberry Spirits trailer from Kaspars Brakis on Vimeo.

Filmu Leipcigā pārstāvēs režisore Astra Zoldnere, producents un operators Kaspars Braķis, kā arī scenārija autors Rons Rosenbergs (Šveice).

Filmas radošā komanda uzsver, ka Leipcigas kinofestivāls ir nozīmīga vieta ar plašu potenciālu, kurā sākt filmas “Melleņu gari” festivālu turneju, savukārt Latvijā filmu paredzēts izrādīt nākamgad.

Filma tapusi studijā "Fly For Film".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti