Starptautiskā Fotogrāfijas vasaras skola Pelču pilī norisināsies augustā

Šovasar Latvijā jau vienpadsmito gadu pēc kārtas pulcēsies fotogrāfijas mākslinieki un interesenti no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu fotogrāfu meistardarbnīcās un diskutētu par nozares aktualitātēm. Pieteikumi Starptautiskajai Fotogrāfijas vasaras skolai Kuldīgā tiek gaidīti līdz 8.maijam.

„International Summer School of Photography” (ISSP), kas aizsākās 2006. gadā ar vienreizēju pasākumu Ludzā, tagad zinātāju vidū atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu. Tai katru gadu konkursa kārtībā piesakās arvien vairāk fotogrāfu un vizuālo mākslinieku no visas pasaules.

Šogad ISSP norisināsies no 6. – 14. augustam Pelču pilī pie Kuldīgas. Organizatori piedāvā izcilu, pasaules līmeņa meistarklašu vadītāju izlasi, kā arī piepildītu vakara lekciju un diskusiju programmu, kas būs atvērta jebkuram interesentam.

Sešas ISSP meistardarbnīcas vadīs starptautiski pazīstami un godalgoti mākslinieki, kas pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas – atzītā Nīderlandes konceptuālā māksliniece Anuka Kruithofa (Anouk Kruithof), kas ar fotogrāfijas palīdzību veido laikmetīgas instalācijas, subjektīvais dokumentālists Alehandro Časkīlbergs (Alejandro Chaskielberg) no Argentīnas, kura darbnīcā studentiem būs iespēja eksperimentēt ar gaismu un citiem radošiem līdzekļiem. Dokumentālais fotogrāfs Paolo Vudss (Paolo Woods), kas savos ilgtermiņa projektos izmanto pētnieciskās žurnālistikas pieeju, palīdzēs studentiem attīstīt stāstīšanas prasmi, strādājot ar jau esošiem projektiem. Atpazīstamais jaunās paaudzes fotogrāfs Federiko Klavarino (Federico Clavarino) darbnīcā pievērsīsies flanērisma tēmai jaunā skatījumā, bet britu fotogrāfa Džeisona Evansa (Jason Evans) vadībā būs iespēja radoši un kritiski pētīt modes fotogrāfijas robežas. Starp pasniedzējiem ir arī pazīstamais šveicietis Tajo Onorato (Taiyo Onorato), kurš strādā ar dažādiem medijiem - fotogrāfiju, filmu un skulptūru.

Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki deviņu dienu garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadībā, radot projektus noslēguma izstādei – fotogrāfiju sērijas, instalācijas vai pat performances. Šogad jau trešo reizi plānota arī īpaša radošā darbnīca Pelču pagasta iedzīvotājiem.

ISSP oficiālā valoda ir angļu. Lai pieteiktos dalībnieku atlasei, jābūt padziļinātai un aktīvai interesei par fotogrāfiju kā mākslas izteiksmes līdzekli, kā arī kvalitatīviem personīgiem projektiem jeb portfolio. Latvijas un kaimiņvalstu dalībniekiem iespējams saņemt stipendiju, kas daļēji sedz skolas dalības maksu.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 8.maijam. Plašāka informāciju par pieteikšanos, kā arī meistarklašu detalizēti apraksti http://www.issp.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti