Rīta Panorāma

Intervija ar Viesturu Kleinbergu

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Kārli Kazāku

Raidījums «Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku» jaunajā sezonā iepazīs Latvijas sabiedrības dažādību

Novembrī pie Latvijas Televīzijas (LTV) skatītājiem nokļūs jaunā raidījumu “Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” sezona. Ar mūziku, sarunām un cilvēcību piepildītie stāsti iepazīstinās ar Latvijā dzīvojošiem ukraiņiem, romiem, gruzīniem, ebrejiem, poļiem un vienu no Latvijas pamattautām – līviem.

“Iepriekšējo sezonu raidījumos par mūsu valodas izloksnēm es centos aptvert, izprast un ieaust mūzikā mūsu pašu jeb latviskā pārsteidzošo dažādību.

Šogad kopā ar fantastisko raidījuma komandu mums izdevās piedzīvot kādu sen lolotu sapni – pietuvoties mūsu visu jeb Latvijas sabiedrības tik bagātīgajai dažādībai.

Iepazītie cilvēki un stāsti man ļauj vieglāk pārvarēt paša stereotipus par dažādību kā draudu latviskajam. Gan raidījumu filmēšanas laikā, gan sadarbojoties ar cilvēkiem dziesmu radīšanas  procesā, es vēl vairāk sevī nostiprināju pārliecību, ka mūsu dažādība ir vērtība. Cik, turot godā gan mums kopīgo, gan katram savu valodu, kultūru, reliģiju un tradīcijas, mēs kļūstam interesanti viens otram,” uz paveikto atskatās Kārlis Kazāks.

Arī jaunajā sezonā katras sērijas veidošanas laikā atklāto un piedzīvoto raidījuma vadītājs un mūziķis Kārlis Kazāks ir pārvērtis dziesmās. Šoreiz – ciešā sadarbībā ar iepazīto tautību cilvēkiem – autora dziesmas tikušas bagātinātas gan ar vārdiem dažādajās valodās, gan īpašu muzikālu skanējumu. Dziesmu skanējuma veidošanā un ierakstu procesā būtisku lomu uzņēmās arī komponists, čellists, multiinstrumentālists Kārlis Auzāns.

Par sadarbību un piedzīvoto studijā mūziķis stāsta: “Man ir ļoti interesanti strādāt ar šādu projektu, jo pasaules mūzika vienmēr ir bijusi iedvesmas avots manām kompozīcijām. Kārlim Kazākam ir savs izteiktais rokraksts, ko varētu nodēvēt par "mūsdienu Latviešu dziesminieks".

Tāpēc man ir gan izaicinājums, gan azarts radīt jaunu un nedzirdētu skanējumu, savijot latviešu dziesminieku ar dažādu citu tautu etnisko mūziku.”

Raidījumu cikla 1. sērija nokļūs pie skatītājiem 19. novembrī pulksten 19.30. Pirmā sērija vedīs muzikālos, sirsnīgos un gluži neticamos stāstos par ukraiņiem Latvijā. Plašā ukraiņu kopiena Latvijā pārsteidz ar daudzskaitlību, organizētību, tradīciju kopšanu un tikšanās vietu Kolotilovku tepat Rīgas pievārtē.

“Man pašam raidījuma tapšanas laikā uzzinātais un ieraudzītais sagādāja gan pārsteigumus, gan neskaitāmus jautājumus. Daļu no šiem jautājumiem esam uzdevuši arī raidījumu tapšanas laikā satiktajiem cilvēkiem, bet uz daļu no jautājumiem mums būs jāatbild katram pašam. Es tiešām ceru, ka Latvijas Televīzijas skatītājs jaunos raidījumus skatīsies ar prieku, ieraugot Latviju skaistāku un bagātīgāku,” aicina raidījuma vadītājs.

Projekts tiek īstenots ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai – 100” atbalstu.

“Dzirdi balsis ar Kārli Kazāku” – no 19. novembra ceturtdienās pulksten 19.30 LTV1 un REPLAY.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt