Matīsa Kažas filma «Vienu biļeti, lūdzu!» saņēmusi balvu Stokholmas festivālā

Sestdien, 11. martā, noslēdzās Stokholmas dokumentālo filmu festivāls "Tempo Documentary Festival", kur konkursa programmas "New Doc" balvu ieguva jaunā latviešu režisora Matīsa Kažas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!”, informēja filmas "Vienu biļeti, lūdzu!" pārstāve Ildze Felsberga.

 

"Tempo'" festivāla konkursa programmā "New Doc"" sacentās deviņas režisoru - debitantu dokumentālās filmas, par uzvarētāju kļūstot Matīsa Kažas filmai “Vienu biļeti, lūdzu!”. Filmas režisors saņēma 70 000 Zviedrijas kronu (apmēram 7200 euro) vērtu balvu.

“Šī balva ir visu mūsu filmas komandas locekļu darba rezultāts,” tā par balvu pasniegšanas ceremonijā izteicās Matīss Kaža. “Vēlos pateikties ikvienam, kurš piedalījās filmas uzņemšanā, arī tiem, kuri mūs atbalstīja no malas, – šī balva ir jums,” bilda Kaža. Šī ir pirmā starptautiskā kino balva, ko ieguvis režisors Matīss Kaža un viņa debijas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!”.

Festivāla žūrija savu izvēli motivēja šādi: “Šī gada "New Doc" balva tiek piešķirta filmai par kādu neatlaidīgu un kaislīgu sievieti, kura ir uz simpātiskuma robežas. Filmas vēstījums ir ļoti jūtīgs, un tās vizualitāte mūs pastāvīgi pārsteidza. Režisors atklāj varones dzīvi pakāpeniski, nevienā brīdī viņu nenosodot un izvairoties no didaktikas. Varones dzīves filozofiju raksturo kāda viņas replika filmā: “Es neticu veselajam saprātam. Viss, ko cilvēki sauc par veselo saprātu, patiesībā ir iemācīta uzvedība.””

Matīsa Kažas pilnmetrāžas filma “Vienu biļeti, lūdzu!” (One Ticket Please) ir dokumentāls stāsts par Nikiju Kokrenu – Ņujorkas aktīvāko teātra apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un kur sākas atkarība?

Filmu „Vienu biļeti lūdzu!” no 13. marta varēs noskatīties kinoteātros gan Rīgā ("Kino Citadele", "Splendid Palace", "K Suns", "Kino Bize"), gan citur Latvijā –

"Kino Rio" Ventspilī, Vidzemes koncertzālē Cēsīs, vēlāk arī Rēzeknē un Daugavpilī.

Īpašie seansi ar filmas galvenās varones Nikijas Kokrenas un režisora Matīsa Kažas dalību paredzēti kinoteātrī "Splendid Palace" 14. martā un "Kino Bize" 15. martā, savukārt tikšanās ar režisoru paredzēta arī 16. martā kinoteātrī "K Suns". Īpašie seansi paredzēti arī reģionos - Valmieras teātrī 14. martā un Liepājas teātrī 18. martā, kur ar skatītājiem tiksies filmas uzņemšanas komanda. Pilns filmas īpašo seansu saraksts pieejams tās oficiālajā mājaslapā.

Tuvākajos mēnešos filma “Vienu biļeti, lūdzu!” ceļos arī par dažādu Latvijas reģionu kultūras namiem un kinoteātriem.

Filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” radošā komanda ir režisors un producents Matīss Kaža, operatori Aleksandrs Grebņevs un Noass Vaisfogels (ASV), komponists Mārtiņš Brauns, montāžas režisore Gunta Ikere, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, mākslinieki Toms Kalninskis, Marija Luīze Meļķe un Luīze Lote Nežberte, producenti Una Celma, Rīds Hannafords (ASV) un Deivids Šerkers (ASV).

Filma “Vienu biļeti, lūdzu!” ir Latvijas un ASV kopražojums, kas veiksmīgi īstenojusi arī pūļa finansēšanas kampaņu vietnē "Kickstarter". Filmas  producenti Latvijā ir studijas "Fenixfilm" un "Deep Sea Studios LV".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti