Laikmetīgā fotogrāfija izdota Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatā

15.maijā plkst. 18 "NicePlace Mansards" Rīgā norisināsies Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatas atvēšanas svētki. Pasākums notiek "Rīgas fotomēneša 2015" programmā.

Žurnāls "Foto Kvartāls" piekto gadu laiž klajā Latvijas fotogrāfijas gadagrāmatu, kuras mērķis ir popularizēt Latvijas laikmetīgo fotogrāfiju. Gadagrāmata ir kļuvusi par regulāru, profesionālu un starptautisku (izdevums ir bilingvāls - latviešu un angļu valodā) platformu aktuālākajām un interesantākajām tendencēm Latvijas fotogrāfijā.

Šogad izdevumā iekļauti Mika Mitrēvica un Kristīnes Kursišas, Romana Korovina, Reiņa Lismaņa, Ilzes Vanagas un Ingas Erdmanes, kā arī Zanes Mellupes mākslas projekti. Izdevumā būs lasāmas intervijas ar autoriem, kā arī Līgas Lindenbaumas eseja par mākslas un fotogrāfijas attiecībām Latvijā.

"Šajā izdevumā pievēršamies tieši māksliniekiem, kuru darbība skatāma ārpus klasiskā Latvijas fotogrāfijas estētiskā un tematiskā kanona. Tas ir mazs solis, lai tuvinātu fotogrāfijas un mākslas nozares un mainītu priekšstatu par to, kas ir mūsdienu Latvijas fotomāksla," par gadagrāmatu saka tā redaktors Arnis Balčus.

Šī gada izdevuma mākslinieks ir Zigmunds Lapsa un tas izdots ekskluzīvā tirāžā - vien 500 eksemplāros.

Prezentācijas pasākumā būs iespēja satikt izdevuma autorus un veidotājus, kā arī iegādāties izdevumu.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti