Ievas Ozoliņas filmai pirmizrāde kinoteātros un internetā

Jaunā 2018. gada pirmā Latvijas filmas - Ievas Ozoliņas "Dotais lielums: mana māte" -  pirmizrāde notiks 4. janvārī vienlaikus gan kinoteātrī „Splendid Palace”, gan interneta vietnē „Shortcut”. Mūsu valstī šādā paralēlā izplatīšanā divās dažādās vidēs filma patiešām tiks izrādīta pirmo reizi.

Sākot ar 4. janvāri, filmu „Dotais lielums: mana māte” varēs noskatīties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kuram pieejams internets. Savukārt tie skatītāji, kam svarīgas “lielā ekrāna” kvalitātes, filmu varēs redzēt gan Rīgas kinoteātros „K.Suns”, „Kino Bize” un „Splendid Palace”, gan citur Latvijā.

Filmas „Dotais lielums: mana māte” pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas speciālbalvu.

Filigrānais kino darbs stāsta par talantīgu matemātiķi, kurš izjūt psiholoģisku atkarību no mātes un iesūdz viņu policijā par emocionālu šantāžu. Raitim nav draudzenes un ir maz pieredzes ar sievietēm, kamēr viņa labākais draugs Boriss ar dzīvi tiek galā viegli. Ļaujot ielūkoties matemātiķu pasaulē, filma akcentē trauslo robežu starp mātes lomu un pieauguša vīrieša atbildību par savu dzīvi. Aizkustinošs un reizē ironisks stāsts par mātes mīlestības destruktīvo un reizē radošo spēku.

Filmas režisore Ieva Ozoliņa dokumentālajā kino debitēja 2015. gadā ar filmu „Mans tēvs baņķieris”, kas kļuva par vienu no skatītākajām latviešu filmām dokumentālajā žanrā, savukārt ar jauno filmu „Dotais lielums: mana māte” debitē operators Mārcis Slavinskis. Filma tapusi studijā „FA Filma”.

 

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti