FOTO: Sāk uzņemt režisores Lienes Lindes komēdijdrāmu «Melnais samts»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šonedēļ sākta režisores Lienes Lindes pirmās pilnmetrāžas spēlfilmas "Melnais samts" uzņemšana. Dramēdija par trīsdesmitgadnieces Martas (lomā Inga Tropa) visai haotisko dzīvi gaidāma kinoteātros 2023. gada rudenī, informēja producenti.

27. jūnijā tika uzfilmētas pirmās epizodes filmai "Melnais samts": noslēpumains brauciens autobusā uz kādu preses konferenci Tallinā, galvenās varones un viņa drauga saruna pie kinoteātra un citas. Filmēšana turpināsies līdz augusta sākumam.

Marta, filmas "Melnais samts" galvenā varone, ir kinorežisore. Viņa dzīvo tipisku mūsdienu radošā trīsdesmitgadnieka dzīvi – strādā darbavietā, kurā nespēj sevi realizēt; uzņemas darbus, kuru termiņus mūždien nokavē; uztur romantiskas attiecības, kurās negūst emocionālu piepildījumu; savu depresiju ārstē ar apreibināšanos un turpina draugiem apgalvot, ka jau pavisam "drīz" sāks strādāt pie savas jaunās filmas scenārija. Caur skumju, absurdu un komisku notikumu virkni Marta ir spiesta iemācīties, ka dažkārt, lai tiktu laukā no bedres, tajā ir jāiekrīt vēl dziļāk. Topošo filmu visprecīzāk raksturo apzīmējums "dramēdija", jo tajā apvienoti drāmas un komēdijas elementi.

Martas lomu režisore rakstījusi īpaši aktrisei Ingai Tropai, ar kuru veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš. Vēl filmā lomas atveidos aktieri Ivars Krasts, Baiba Broka, Iveta Pole un citi.

Liene Linde kā režisore veidojusi spēlfilmas "Četri mielasti" (2012) un "Septiņas neveikla seksa reizes" (2016); abas apbalvotas ar Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" kā labākās studentu filmas. Režisore kopā ar Armandu Začu veidojusi arī dokumentālo filmu "Klātbūtne" (2020), kas ieguva "Lielā Kristapa" balvu kategorijā "Labākā dokumentālās filmas režija".

"Sievietes dzīve, kas izslīd ārpus kontroles, juceklīgas attiecības, neveikls sekss, empātiska ironija un atbruņojošs humors – režisores īpašais rokraksts būs atpazīstams arī topošajā filmā "Melnais samts"," uzsvēra producenti.

Producents Guntis Trekteris skaidroja: "Filmu iecerēts veidot drāmas / komēdijas žanrā, jo tas ir ļoti pievilcīgs formāts, lai par mileniāļu paaudzei svarīgām tēmām varētu runāt viegli un ar humoru. Un kas gan cits to darīs, ja ne paši šīs paaudzes pārstāvji – šajā gadījumā Liene Linde."

Filmas operators ir Dāvids Smiltiņš,  māksliniece – Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece – Liene Dobrāja, grima māksliniece  – Ilona Zariņa.

Spēlfilmu "Melnais samts" producē studija "Ego Media". Filma top sadarbībā ar "Tet", to finansiāli atbalsta Nacionālais kino centrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti