Filma «Gorbačovs. Paradīze» iekļūst Eiropas Kinoakadēmijas gada izlasē

Eiropas Kinoakadēmija (European Film Academy, EFA) izziņojusi gada labāko dokumentālo filmu izlasi, kas var pretendēt uz 2021. gada Eiropas Kinoakadēmijas balvām. 15 labāko dokumentālo filmu vidū ir arī Latvijas filma “Gorbačovs. Paradīze" (rež. Vitālijs Manskis), kuras nacionālā pirmizrāde notiks 26. augustā Rīgā, kinoteātrī “Splendid Palace”, informēja filmas producenti.

Tuvākajās nedēļās vairāk nekā 4000 Eiropas Kinoakadēmijas locekļu vērtēs atlasītās filmas un balsos par tām. Finālisti, kas pretendēs uz balvu, tiks paziņoti 2021. gada 9. novembrī Eiropas filmu festivālā Seviļā (Spānija), bet  Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana notiks 11. decembrī Berlīnē. Visu EFA atlasei izvirzīto dokumentālo filmu saraksts pieejams akadēmijas mājaslapā.

Filmas "Gorbačovs. Paradīze" pasaules pirmizrāde notika 2020. gadā dokumentālo filmu festivālā IDFA, kur ieguva balvu par labāko pilnmetrāžas filmas režiju. Filma ir tikusi atzinīgi novērtēta un izrādīta vairākos starptautiskos festivālos – “Tallinn Black Nights” (Igaunija), “Hong Kong IFF”, “CPH:DOX” (Dānija), “Visions du Réel” (Šveice), “DOK.fest Munich” (Vācija), “DocsBarcelona” (Spānija), “Sheffield Doc/Fest” (Lielbritānija), “It's all true IDFF” (Brazīlija). Filma kinoteātros tiks izrādīta Balkānu valstīs, ASV un Kanādā, izrādīšanas tiesības ir iegādājušies arī TV kanāli BBC (Lielbritānija), NHK (Japāna), “Al Jazeera” (Āzija).

Filma stāsta par vīru, kura izraisītās pārmaiņas mainīja pasauli. Viņš bija atklātības (''glasnostj'') un pārbūves (''perestroika'') arhitekts, viņš nojauca Berlīnes mūri. Taču viņš arī noklusēja Černobiļas avāriju, viņš protestētājus apspieda Tbilisi un Baku. Padomju impērija sabruka viņa valdīšanas laikā, un paša tauta viņu tagad par to nosoda. Ar pagātnes notikumu nastu plecos vientuļais vīrs savas dienas pavada kādā tukšā Maskavas priekšpilsētas namā.

Režisors Vitālijs Manskis par savu filmu pastāstīja: "Mihailam Gorbačovam reiz būs pieminekļi visā pasaulē. Kaut kur jau ļoti drīz, kaut kur – piemēram, Krievijā – paies daudz gadu, pirms radīsies apjausma par to, ko paveicis šis cilvēks.

Bet es gribēju, lai aiz bronzas vai marmora vēsuma būtu ieraugāms cilvēks, kurš gribēja padarīt pasauli labāku.

Tieši ar šo motivāciju mēs ilgi pierunājām no dzīves nogurušo 90 gadus veco sirmgalvi ielaist mūs viņa vientulības un brīvības pasaulē."

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks 26. augustā Rīgā, kinoteātrī "Splendid Palace". No 27. augusta filma tiks izrādīta Rīgā, Talsos, Liepājā, Cēsīs un citur.

Filma "Gorbačovs. Paradīze" ir studiju "Vertov" (Latvija) un "Hypermarket Films" (Čehija) kopražojums. Filmas radošajā komandā Latvijas pusi pārstāv skaņu režisors Anrijs Krenbergs, komponists Kārlis Auzāns, montāžas režisors Jevgēņijs Ribalko, arī režisors Vitālijs Manskis un producente Natālija Manska. Filma tapusi sadarbībā ar Čehijas televīziju un TV kanāliem "Arte" un "Настоящее время".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti