Kultūras ziņas

Glābšanās instrukcija piecpadsmitgadīgajai sev

Kultūras ziņas

Baltijas baleta festivālu gaidot

Ledus mūzika

Itālijā rīko ledus instrumentu koncertus

Itālijas kalnu slēpošanas kūrortā Passo Paradiso sākušies koncerti, kuros izmanto no ledus izgatavotus instrumentus. Eksperti vērtē, ka šis materiāls palīdz mūzikai iegūt īpašu skanējumu.

Stundu garie koncerti notiek no ledus uzbūvētā zālē Alpu kalnos apmēram 2600 metru augstumā virs jūras līmeņa. Uz tiem var ierasties apmēram 300 klausītāji.

Ledus instrumenti koncertos Itālijas kalnu slēpošanas kūrortā Passo Paradiso, 2020.gada februāris.

Līdz marta beigām kopumā paredzētas 54 mākslinieku uzstāšanās, kuru laikā tiek atskaņota dažādu žanru mūzika – džezs, popmūzika, tautas un klasiskā mūzika. 

Ledus instrumenti koncertos Itālijas kalnu slēpošanas kūrortā Passo Paradiso, 2020.gada februāris.

Unikālo instrumentu meistars Tims Linhards medijiem norādīja, ka to izgatavošana un izmantošana iespējama vienīgi vietā, kur temperatūra nepaceļas virs mīnuss 10 grādiem pēc Celsija skalas. Vijoli vai kontrabasu iespējams radīt sešu dienu laikā, taču vienmēr jāatceras par materiāla trauslumu.

“Meklēju dažādas skaņas, ko spēj radīt ledus, un atklāju, ka, atkarībā no formas, biezuma un radītās spriedzes, var iegūt simtiem dažādu skaņu un toņkārtu,” stāstīja Linhards.

“Instruments nepārtraukti mainās. Ja šobrīd šī ir viena nots, pēc mirkļa tā jau būs cita. Tas muzicēšanu padara īpaši aizrautīgu.” piebilda ģitārists Karlo Lamanna.

Ledus instrumenti koncertos Itālijas kalnu slēpošanas kūrortā Passo Paradiso, 2020.gada februāris.

Svētku gaisotne šajās dienās valda arī Apvienotajos Arābu Emirātos. Šardžas emirātā sācies vērienīgs gaismas festivāls, kas apliecina – pateicoties šīs valsts rocībai un jaunākajām tehnoloģijām, labākie gaismu mākslinieki no visas pasaules spējuši īstenot savas ieceres. Izgaismotas mošejas, debesskrāpji, kultūrvēsturiskās celtnes. Skan īpaši šim notikumam sacerēta mūzika. Bet apmeklētāju ērtībām izveidoti speciāli skatu laukumi ar sēdvietām. Šardžas gaismas festivāls noslēgsies šo sestdien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Izklaide
Kultūra
Jaunākie
Interesanti