Panorāma

Savu gribu var izteikt www.eveseliba.gov.lv

Panorāma

Panorāma

Latvija aizvadījusi pirmo mēģinājumu Eirovīzijā

«Citi zēni» Turīnā aizvadījuši pirmo Eirovīzijas dziesmu konkursa mēģinājumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Grupa "Citi zēni" sestdien aizvadījusi pirmo Eirovīzijas dziesmu konkursa mēģinājumu dziesmai "Eat Your Salad". Grupa jau pēc divām nedēļām pārstāvēs Latviju 66. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā, Itālijā.

Lai aizvadītu pirmo mēģinājumu, Latvijas delegācija uz Eirovīzijas arēnu devās agri no rīta. Pirms tikt iekšā – obligāts Covid-19 tests un drošības pārbaude. Telpās var atrasties tikai sejas maskās.

"Mēģinājums bija labs, no savas puses izdarījām maksimumu, ir skaidrs, ka atsevišķas epizodes vēl jānoslīpē gan tehniski, gan saturiski. Satraukušies nebijām, par to noteikti varam pateikties visiem iesildīšanas pasākumiem pirms konkursa, kuros piedalījāmies," secināja grupas solists Jānis Pētersons.

"Organizatori tehniskajās inovācijās bija uzstādījuši visai augstu latiņu, taču pēc mēģinājuma ir skaidrs, ka līdz galam dažas no šīm lietām netika atrisinātas, tādēļ esam spiesti ievērojami mainīt gaismu režiju, kadru plānus, kā arī izmainīt mūsu priekšnesuma sākotnējo ieceri," atzina televīzijas priekšnesuma režisors Juris Matuzelis.

Grupas saksofonists un solists Dagnis Roziņš piebilda: "Ar mūsu sniegumu esam apmierināti, un darīsim visu iespējamo, lai mūsu dziesma izskanētu arī lielajā finālā. Interese par mums šeit ir ļoti liela, intervijas notiek teju katrā brīvajā minūtē, un šķiet, ka publika mūs novērtē."

Mēģinājumā neiztika arī bez neliela incidenta – lai gan visos iepriekšējos mēģinājumos Latvijā viss noritējis bez aizķeršanās,

šī priekšnesuma noslēgumā neizturēja grupas ģitārista Krišjāņa Ozola bikses, kas saplīsa – līdzīgi kā "Supernovas" pusfinālā.

Kā ziņoja grupas menedžeris Jānis Kļaviņš: "Situācija tiek steidzami risināta, un līdz nākamajam mēģinājumam šī problēma tiks novērsta."

Nākamajam mēģinājumam Itālijas tehniskajiem darbiniekiem ir jāņem vērā mūsu valsts delegācijas ieteikumi. Otrais mēģinājums notiks 4. maijā.

KONTEKSTS:

2022. gadā Eirovīzijas dziesmu konkurss notiks Itālijā, Turīnā. Latviju konkursā pārstāvēs grupa "Citi zēni" ar dziesmu "Eat Your Salad".

Latvijas dziesma izskanēs pirmajā pusfinālā 10. maijā. Tajā piedalīsies arī Albānija, Šveice, Slovēnija, Bulgārija, Moldova, Ukraina, Lietuva, Nīderlande, Norvēģija, Portugāle, Dānija, Armēnija, Austrija, Horvātija, Islande un Grieķija. Pirmajā pusfinālā balsos arī divas no "Lielā piecinieka" valstīm – Itālija un Francija.

Otrajā pusfinālā, kas notiks 12. maijā, sacentīsies Austrālijas, Azerbaidžānas, Kipras, Somijas, Gruzijas, Izraēlas, Maltas, Sanmarīno, Serbijas, Beļģijas, Čehijas, Igaunijas, Īrijas, Melnkalnes, Ziemeļmaķedonijas, Polijas, Rumānijas un Zviedrijas pārstāvji, bet balsos – arī "Lielā piecinieka" valstis Vācija, Spānija un Apvienotā Karaliste.

Eirovīzijas fināls notiks 14. maijā.

Reaģējot uz Krievijas iebrukumu Ukrainā, Eirovīzijas organizatori lieguši Krievijai piedalīties šī gada konkursā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti