Sadaļas Sadaļas

VEF Kultūras pilī atklās skolēnu dziesmu svētku mākslas izstādi «Radi rotājot»

No 21. jūlija līdz 15. augustam VEF Kultūras pilī būs skatāma Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju norišu #dziedundejo2021 izstāde “Radi rotājot”, informēja organizatori. Izstādē būs iespēja apskatīt labākos Latvijas skolu audzēkņu 550 darbus dažādās tehnikās – keramikā, tekstilā, kokā, metālā, papīrā un citos materiālos.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas projekta “Radi rotājot” eksponāti tika atlasīti 2020. gadā no gandrīz 1500 darbiem. Darbu atlasi veica žūrija – māksliniece Aiva Bumbure, bērnu un jauniešu centra "Daugmale" stikla pulciņa "Mozaīka" vadītāja Ilze Rimicāne un projekta "Radi rotājot" mākslinieciskās koncepcijas autore Areta Raudzepa.

“Svētku koncepts pamatā ir rota, rotāšanās, rotaļas elementi. Kas gan būtu latvietis bez visām šīm lietām? Jau gadsimtiem ilgi mūsu tauta savus svētkus svinēja, rotājot telpas gan kāzām, kristībām, gan gadskārtu svētkiem – Lieldienām, Mārtiņiem, Līgo. Tika vilktas un liktas svētku rotas, latvietis “rotājās” dārzā, pļavā, druvā, rijā gan ikdienas, gan svētku tērpā. Izstādes dalībnieki ir radījuši mūsdienīgas rotas un rotājumus sev, sadzīvei, telpām dažādās vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas tehnikās,” skaidroja projekta vadītāja Sandra Mieze.

KONTEKSTS:

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises #dziediundejo2021 notiek no 12. jūlija līdz oktobra beigām. Plānots, ka svētku kopējo programmu veido 15 dažādas norises kora dziedāšanā, vokālajā mūzikā, instrumentālajā mūzikā, dejā, vizuālajā un vizuāli plastiskajā mākslā, folklorā. Norises plānotas pašvaldībās, pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai, ārtelpās. Jebkurā svētku norisē dalībnieku skaits ir no viena līdz tajā brīdī valstī atļautajam skaitam, nenotiek plaša pulcēšanās, nav plānoti centralizēti mēģinājumi un garš mēģinājumu process. Norises tiks iemūžinātas videoierakstos. Visi videomateriāli tiks nodoti Rakstniecības un mūzikas muzejam topošās Dziesmu un deju svētku ekspozīcijas vajadzībām kā spilgta 21. gadsimta liecība.

Šobrīd notiek arī aktīvs mūsdienu deju lieluzveduma “Augstāk par zemi” filmēšanas process un dziesmu un deju ceļš “Saulesvija”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt