Kultūras Rondo

Latvijas literatūras gada aina. Secinājumi pēc LALIGABAS pasniegšanas

Kultūras Rondo

Jaunumi Lietuvas teātros: Aizvadīta divu teātru izrāžu skate Viļņā

Balss spēle "DzieDot" - piedalies Latvijā lielākā virtuālā kopkora tapšanā!

Dziedātprasmi var apgūt ikviens – radīta unikāla balss spēle «DzieDot»

Lai ikviens varētu apgūt dziedātprasmi viegli, mūsdienīgi un ar prieku, Latvijā radīts unikāls tehnoloģiju risinājums – balss spēle "DzieDot". Jaunā spēle ļaus ne tikai iemācīties dziedāt latviešu tautasdziesmas četrbalsīgi, bet arī piedalīties Latvijā lielākā virtuālā kopkora tapšanā, ar savu dziedājumu virtuāli nokļūstot uz lielās Mežaparka skatuves XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Sadziedāšanās naktī.

Jaunā balss spēle "DzieDot" ir radīta ticot, ka gudri izmantotas tehnoloģijas var kļūt par mūsu tautas tradīciju sargātājām, informēja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Balss spēles noteikumi ir pavisam vienkārši. Katrs cilvēks ar savu unikālo balss augstumu var piemeklēt sev piemērotāko dziesmas partiju. Ar savu balsi spēlētājs vada spēles galveno varoni – putnu – jo augstāk dzied, jo augstāk tas lidos, bet līdz ar zemu dimdināšanu tas nolaidīsies tuvāk zemei. Kad būs pieveikti trīs spēles līmeņi – arī dziedātprasme būs rokā!

Lai ietu vēl tālāk, spēlētājs var iedziedāt savu tautasdziesmas "Pūt, vējiņi" versiju un kļūt par daļu no unikāla mākslinieces Katrīnas Neiburgas veidota videoklipa.

Savukārt “Tumša nakte, zaļa zāle” iedziedāšana var virtuāli aiznest uz pašu Dziesmusvētku kulmināciju – Sadziedāšanās nakts skatuvi.

"Balss spēle “DzieDot” ļauj popularizēt četrbalsīgo dziedāšanu un darīt to mūsdienīgā un atraktīvā veidā, uzrunājot jauniešus un plašāku sabiedrību ārpus Dziesmu un deju svētku kopienas. Spēle iemieso Dziesmu un deju svētku vērtības – cieņu pret tradīciju un vienlaikus tagadnīgumu, kā arī dod unikālu iespēju – kopdziedāšanas pieejamību visiem," spēli raksturo XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

SKDS jaunākā aptauja liecina, ka dzied katrs devītais no desmit Latvijas iedzīvotājiem, turklāt vairāk nekā puse iedzīvotāju (56,5%) labprāt iemācītos dziedāt labāk. Turklāt 70% iedzīvotāju ir svarīgi, lai mīlestība uz dziesmu tiktu pārmantota arī nākamajās paaudzēs. Tāpat aptauja pierāda – tie, kas auguši ģimenēs ar dziedāšanas tradīcijām, daudz lielākā mērā paši dzied, kad kļuvuši par pieaugušajiem.

Tajā pašā laikā 60% iedzīvotāju uzskata – dziedāšanas tradīcija Latvijā ir apdraudēta, jo mūsdienās esam mazākā mērā dziedātāju tauta, nekā bijām pirms pusgadsimta.

"Dziesmusvētki ­– tas ir daudz vairāk nekā oficiālie Dziesmusvētku pasākumi. Tā ir reize, kad svinam to, ka esam dziedātāju tauta. Tā ir vasara, kad iet pa ielu dziedot ir normāli. Taču ir daudz ļaužu, kas, izdzirdot “Daudz baltu dieniņu” sākumu jubilejas svinībās, labprātāk vai nu klusi izlavās no telpas, vai arī pārliecinoši plāta muti. Viņi mēdz sacīt, ka uz ausīm lācis uzkāpis. Lācis patiesībā ir diezgan bailīgs dzīvnieks, tāpēc uz ausīm uzkāpušu lāci viegli var aizbiedēt, apņēmīgi sākot mācīties dziedāt," ir pārliecināts viens no spēles līdzautoriem, diriģents, Dziesmusvētku Sadziedāšanās nakts mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols.

Balss spēle, piedaloties tās izstrādātājiem – Dziesmu un deju svētku lieldraugam "Swedbank" un digitālajam mūzikas skolotājam Solfeg.io, kā arī padomdevējam Latvijas Nacionālajam kultūras centram un Latvijā zināmiem dziedātājiem tika atklāta 17. aprīlī tās pirmizrādē “Cafe Film Noir”. Plašāka informācija par spēli un tās lejupielādes iespējām viedtālrunī spēles mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Dziesmu un deju svētki
Kultūra
Jaunākie
Interesanti