Kas notiek ar mediju politiku un krievu valodu plašsaziņas līdzekļos?

Agnese Logina, Ivars Priede, Anita Brauna, Ivars Āboliņš, Jānis Siksnis, Sanita Upleja-Jegermane

Jānis Domburs 10.aprīlis, trešdiena 21:15

Siguldā atcels normu par brīvpusdienu liegšanu īpašuma nodokļa parādnieku bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau šonedēļ Siguldas dome no saistošajiem noteikumiem svītros normu, kas paredz, ka pašvaldības apmaksātas brīvpusdienas nepienākas bērniem, kuru vecāki ilgāk nekā divus mēnešus kavējuši nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu vai kuru dzīvesvieta deklarēta vecvecāku nekustamajā īpašumā, par kuru izveidojies nekustamā īpašuma nodokļa parāds. To raidījumā "Kas notiek Latvijā?" apliecināja Siguldas pašvaldības pārstāve Dace Preisa.

Lēmums par konkrētās normas atcelšanu top pēc tam, kad mikroblogošanas vietnē ""Twitter" sašutumu izraisīja Siguldas domes priekšsēdētāja, Nacionālās apvienības Ministru prezidenta amata kandidāta Uģa Mitrevica intervijā Jānim Domburam paustais par iemesliem, kādēļ pašvaldība šā gada februārī nolēmusi saistošajos noteikumos iekļaut nosacījumus, kas paredz brīvpusdienu nodrošināšanu bērniem sasaistīt ar nekustamā īpašuma nodokļa nomaksu.

Mitrevics cikla "Izvēlies nākotni" intervijā Jānim Domburam sacīja, ka konkrētā norma Siguldas pašvaldības saistošajos noteikumos tikusi iekļauta vēl pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā, bet praksē vēl neviens Siguldas skolēns neesot palicis bez brīvpusdienām tādēļ, ka viņa vecākiem vai vecvecākiem ir nekustamā īpašuma nodokļa parāds.

"Ēdināšana ir sākusies burtiski desmit dienas, bērni ēd šobrīd par brīvu," sacīja Siguldas domes priekšsēdētājs. Viņš apgalvoja, ka gadījumos, kad vecāki nevar norēķināties ar pašvaldību, viņiem talkā nāk sociālais dienests.

"Nauda ir jāskaita, un kārtībai ir jābūt, tam tā ir jābūt. Tā šī valsts ir uzbūvēta. Un Valsts kontrole dara savu darbu un dara ļoti labi, ka viņi ņem aiz dziesmas tās pašvaldības, kas pa labi, pa kreisi neskatās neko," teica Mitrevics. Intervijas dienā, tas ir, pagājušās nedēļas otrdienā, viņš gan vēl nesolīja konkrētās saistošo noteikumu normas atcelt, taču pieļāva, ka esošajā situācijā par kritēriju noteiktais nekustamā īpašuma nodokļa kavējuma termiņš varētu tikt pagarināts no diviem mēnešiem vismaz uz pusgadu.

"Idejiski atbalstu pagarināšanu, bet neatceļam pilnībā," viņš teica.

Tomēr pēc tam, kad Siguldā plānotais jaunievedums izraisīja sašutuma vilni sociālajos tīklos, Mitrevica pārstāvētās Nacionālās apvienības politiķis Imants Parādnieks "Twitter" pauda: "Arī man šķiet, ka šī norma svītrojama, lai novērstu neizpratni." Dažas stundas vēlāk viņš jau paziņoja, ka attiecīgas izmaiņas Siguldas pašvaldība varētu pieņemt jau šonedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti