Kas noticis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča pilnvaru pirmajā gadā un kam jānotiek turpmāk?

Edgars Rinkēvičs

Jānis Domburs 19.jūnijs, trešdiena 21:15

«Kam jābūt Eiropas Parlamentā?» aptauja: Ijabs un Pabriks pirmajā devītniekā, Bergmanis apsteidz Pozņaku

Deviņu populārāko Eiropas Parlamenta (EP) kandidātu vidū ir partijas "Latvijas attīstībai" saraksta līderi – Ivars Ijabs un Artis Pabriks, savukārt "Apvienotā saraksta" kandidātu sarakstā ar pirmo numuru startējošais Reinis Pozņaks un ar trešo numuru sarakstā esošais Raimonds Bergmanis no pirmā devītnieka "izkrīt". Tā liecina pēc "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas tapusī aptauja, kuras ietvaros tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS aptaujāja 1505 Latvijas pilsoņus.

Tās rezultāti rāda, ka EP jau bijušais Ijabs ierindotos ceturtajā vietā un viņu kā piemērotu darbam Briselē atzīmējuši 22,6% respondentu. Vienu vietu zemāk ar 22,3% ir viņa partijas biedrs Pabriks, kuram arī ir pieredze EP. Vjačeslavs Dombrovskis, kurš ir trešais numurs "Latvijas attīstībai" sarakstā, izkrīt no pirmā devītnieka, ieņemot 13. vietu aptaujā un 11,2% respondentu atbalstu.

Savukārt "Apvienotā saraksta" kandidāts Bergmanis ir 11. vietā, saņemot 13% respondentu atbalstu un apsteidzot savas partijas saraksta līderi Pozņaku, kurš ir 14. vietā ar 11%. Savukārt Juris Viļums, kurš partijas sarakstā ir ar otro kārtas numuru, aptaujā noslīdējis uz 28. vietu ar 3,1%.

SKDS aptauja noritēja laika posmā no 10. līdz 15. maijam. Tās ietvaros respondenti tika lūgti, neatkarīgi no tā, par kuru sarakstu paši balsos vēlēšanās, izraudzīties tos deviņus kandidātus, kurus viņi vēlētos redzēt kā EP deputātus no Latvijas.

Aptaujas rezultāti cikla "Kam jābūt Eiropas Parlamentā?" ietvaros tika atklāti pakāpeniski, proti, raidījumos, kuros piedalās attiecīgo politisko spēku kandidāti. Tuvākajās dienās tiks publiskots visu EP vēlēšanās startējošo sarakstu līderu vērtējums. 

Katrā cikla raidījumā piedalās pa diviem kandidātiem no 2019. gada vēlēšanās ievēlētajām partijām, kas kandidē atkārtoti, un pa diviem kandidātiem no patlaban populārākajām partijām, kas aizejošajā EP sasaukumā nav pārstāvētas, taču tagad cīnās par iekļūšanu EP. Dalībnieku secība ir noteikta, balstoties uz 2019. gada EP vēlēšanu rezultātiem un izlozi, kurā EP patlaban nepārstāvēto partiju pieteiktie kandidāti izlozēja raidījumu datumus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti