Kas noticis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča pilnvaru pirmajā gadā un kam jānotiek turpmāk?

Edgars Rinkēvičs

Jānis Domburs 19.jūnijs, trešdiena 21:15

«Kam jābūt Eiropas Parlamentā?» aptauja: Zīle otrais, devītniekā arī Mūrniece un Kols, LPV Krištopans otrā desmita vidū

Deviņu populārāko Eiropas Parlamenta (EP) kandidātu vidū ir trīs Nacionālās apvienības (NA) kandidāti, savukārt partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) saraksta līderis Vilis Krištopans kopvērtējumā ierindojies piecpadsmitajā vietā. Tā liecina pēc "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas tapusī aptauja, kuras ietvaros tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS aptaujāja 1505 Latvijas pilsoņus.

Atbilstoši tās rezultātiem, ilggadējais EP deputāts, NA sarakstā ar pirmo numuru startējošais Roberts Zīle kandidātu kopvērtējumā ieņem otro vietu. Viņa kandidatūru atbalsta 28,8% respondentu.  NA sarakstā startējošie Saeimas deputāti Ināra Mūrniece un Rihards Kols kopvērtējumā ir attiecīgi astotajā un devītajā vietā. Mūrnieci nākamajā EP vēlas redzēt 14,8% aptaujāto, bet Kolu – 14,3%. NA sarakstā ar ceturto numuru iekļautais Saeimas deputāts Edvīns Šnore, kam atbalstu pauduši 6,4% aptaujāto, kopvērtējumā ierindojies divdesmitajā vietā.

Tikmēr LPV EP saraksta līderis Vilis Krištopans, kuru nākamajā EP vēlētos 10,9% respondentu, ievērojami apsteidzis savus partijas biedrus Lindu Liepiņu un Ričardu Šleseru. Katru no viņiem atbalsta 5,2% aptaujāto.

SKDS aptauja noritēja laika posmā no 10. līdz 15. maijam. Tās ietvaros respondenti tika lūgti, neatkarīgi no tā, par kuru sarakstu paši balsos vēlēšanās, izraudzīties tos deviņus kandidātus, kurus viņi vēlētos redzēt kā EP deputātus no Latvijas.

Aptaujas rezultāti cikla "Kam jābūt Eiropas Parlamentā?" ietvaros tiks atklāti pakāpeniski, proti, raidījumos, kuros piedalās attiecīgo politisko spēku kandidāti. Nākamajā raidījumā, kas notiks 30. maijā, tiks publiskots partijas "Latvijas attīstībai" un "Apvienotā saraksta" kandidātu vērtējums. Pēc tam tiks publiskots visu EP vēlēšanās startējošo sarakstu līderu vērtējums. 

Katrā cikla raidījumā piedalās pa diviem kandidātiem no 2019. gada vēlēšanās ievēlētajām partijām, kas kandidē atkārtoti, un pa diviem kandidātiem no patlaban populārākajām partijām, kas aizejošajā EP sasaukumā nav pārstāvētas, taču tagad cīnās par iekļūšanu EP. Dalībnieku secība ir noteikta, balstoties uz 2019. gada EP vēlēšanu rezultātiem un izlozi, kurā EP patlaban nepārstāvēto partiju pieteiktie kandidāti izlozēja raidījumu datumus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti