Kas noticis Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča pilnvaru pirmajā gadā un kam jānotiek turpmāk?

Edgars Rinkēvičs

Jānis Domburs 19.jūnijs, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek ar Stambulas konvencijas ratificēšanu Saeimā?

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek Latvijā?

Kas notiek ar skolu tīkla reformu un jaunu finansēšanas modeli?

«Singapūra plus Somija»,  300 miljonus meklē, «pazūd Rugāji, Viļaka…»: diskusija par skolu reformas kritērijiem un mērķiem

Jaunais izglītības finansēšanas modelis izskatīšanai valdībā tiks iesniegts līdz šā gada beigām, šonedēļ raidījumā "Kas notiek Latvijā?" solīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), gan atzīstot, ka šajā modelī vēl nebūs rodamas atbildes uz visiem jautājumiem, toskait – par to, kur valsts atradīs vismaz 300 miljonus eiro, kas būtu nepieciešami jaunas skolu infrastruktūras būvniecībai vietās, kur skolēnu skaits pieaug. Izglītības jomas lietpratēji šonedēļ apstiprinātos skolu tīkla optimizācijas kritērijus diskusijā vērtēja gan ar optimismu, gan ar zināmu piesardzību, norādot uz daudzām neskaidrībām.

"Kas notiek Latvijā? diskusijā "Kas notiek ar skolu tīkla reformu un jaunu finansēšanas modeli?" piedalījās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV), kuras vadībā tapis nule kā apstiprinātais ziņojums par kārtējo izglītības reformu, viņas priekštece šajā amatā Anita Muižniece, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga un Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes Izglītības pētniecības institūta vadošais pētnieks Andrejs Geske. Pašvaldību viedokli diskusijā pārstāvēja Rīgas un Pierīgas pašvaldību apvienības "Rīgas metropole" līdzpriekšsēdētāja, Ādažu domes priekšsēdētāja Karīna Miķelsone (Latvijas Reģionu apvienība), Smiltenes mērs Edgars Avotiņš (Nacionālā apvienība) un Balvu novada domes deputāts, Baltinavas vidusskolas direktors Imants Slišāns (Latgales partija).

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti