Kas notiek ar Rēzeknes domes atlaišanu, ārkārtas vēlēšanām un pašvaldību finanšu uzraudzību?

Inga Bērziņa, Karīna Ploka, Oļegs Burovs, Aleksandrs Bartaševičs, Māris Sprindžuks, Aleksejs Rosļikovs, Ilze Bādere

Jānis Domburs 28.februāris, trešdiena 21:15

14. Saeimu gaidot – «Saskaņa» par uzskatu konfederāciju, zaudētām cerībām un aprēķina laulībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sociāldemokrātiskā partija "Saskaņa" ilgus gadus baudījusi plašāko vēlētāju atbalstu Latvijā, taču nu tas ir mainījies – kopš aizvadītajām Saeimas vēlēšanām partijas Saeimas frakcija zaudējusi vairākus deputātus un ietekmi galvaspilsētas Rīgas domē. 2. jūnijā cikla "Kādai jābūt 14. Saeimai?" diskusijā "Saskaņas" politiķi neskopojās ar kritiku "varas partijām", taču analizēja arī pieļautās kļūdas, zaudētās ilūzijas un biedru "atbiruma" iemeslus.

Kopš 2018. gada Saeimas vēlēšanām "Saskaņas" Saeimas frakciju katra citu iemeslu dēļ pametušas deputātes Jūlija Stepaņenko un Evija Papule, savukārt kādreizējais partijas kandidāts valdības vadītāja amatam Vjačeslavs Dombrovskis un savulaik finanšu ministra amatam pieteiktā Ļubova Švecova no partijas izslēgti. "Saskaņas" valdes priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs apgalvoja, ka no tā izdarīti secinājumi un kļūdas vairs netiks atkārtotas. Savukārt parlamenta deputāte Regīna Ločmele skaidroja iemeslus, kādēļ dažu gadu laikā "Saskaņas" biedru skaits samazinājies teju divkārt.

Līdz pat šā gada 24. februārim, kad Krievija sāka karu Ukrainā, "Saskaņas" politiķi nekad nav slēpuši skeptisku attieksmi pret sankciju noteikšanu pret Krieviju, uzstājot, ka Latvijai tas nozīmē "zāģēt zaru, uz kura paši sēžam". Tagad cerības uz normālām kaimiņattiecībām ar Krieviju esot zudušas – vismaz līdz brīdim, kamēr kaimiņvalstī pie varas būs Vladimirs Putins un viņa domubiedri.

Urbanovičs un Ločmele arīdzan centās izskaidrot iemeslus, kādēļ pirms iepriekšējām vēlēšanām pieteiktā iecere par trilingvālas izglītības iedibināšanu Latvijā nav rezultējusies konkrētās iniciatīvās. Viņi neslēpa skepsi par ieceri nostiprināt latviešu valodas lomu izglītībā. Turklāt Ločmele pauda, ka, viņasprāt, izglītības politikā ir citas, akūtākas problēmas.

"Saskaņu" raidījumu ciklā "Kādai jābūt 14. Saeimai?" pārstāvēja Saeimas deputāti Urbanovičs, Ločmele, Valērijs Agešins un Andrejs Klementjevs, kā arī deputāta mandātu nolikušais Ivars Zariņš. Citu cikla ietvaros notikušo raidījumu ierakstus var noskatīties šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti