"Līdz šim daudzi uzņēmumi, tai skaitā jaunveidotie, izmantoja nozarē zināmas tehnoloģijas. Viņi parasti veica tā dēvēto mitruma ekstrūziju, kas paredzēta burgeru vai vistas filejas gabaliņu ražošanai. Grūtāk ir spert nākamo soli – ražot "gaļas" gabalus. Tas savā ziņā ir "Svētais Grāls" ne tikai nozarei, bet arī patērētājiem, kas vēlas nobaudīt liellopu steika, vistas krūtiņas vai cūkgaļas filejas analogu," sacīja "Novameat" dibinātājs Džuzepe Skonti.
Uzņēmumā izstrādāta tehnoloģija, kas ļauj iegūt šādus produktus ar printera palīdzību, modificējot minēto ekstrūzijas metodi. Princips nav noslēpums, taču nianses un iekārtas īpatnības netiek atklātas.
Jau izveidota vairāku produktu receptūra. Žurnālistu vizītes laikā no zirņiem, biešu sulas, aļģēm un saulespuķu eļļas tapa "vistas gaļas" līdzinieks. Galvenais izaicinājums ir palielināt ražošanu, lai proteīniem bagātais produkts būtu komerciāli veiksmīgs.
Gaļas aizstājēju ražošana strauji attīstās, taču uzņēmējs atzīst, ka nozarē ir vērojamas pārkaršanas pazīmes. Tirgū tika laisti vienādi dažādu zīmolu produkti par pazeminātu cenu, ko nebija iespējams uzturēt.
Eksperti arī norāda, ka vēl tāls ceļš ejams, lai šie produkti būtu ar analogu kvalitāti, un jāņem vērā arī cilvēku tradicionālā domāšana. Tomēr produkti ir veselīgi, palīdz mazināt lopkopības radītās vides problēmas, un tiem ir nākotne.