Sadaļas Sadaļas

Visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām

7. un 8.augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts – visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, informē Veselības inspekcija.

Savukārt attiecībā uz neoficiālajām peldvietām, inspekcija, ņemot vērā sociālajos tīklos izskanējušo informāciju par gadījumiem, kad cilvēki saskaras ar veselības problēmām pēc peldvietu apmeklēšanas,

aicina izvērtēt peldēšanās nepieciešamību Mežciema apkārtnes mazajos ezeros, jo īpaši Dambjapurva ezerā.

Lai izvairītos no nevēlamām sekām peldoties vietās, kur iespējams saskarties ar alerģiskām ādas reakcijām, inspekcija iesaka ievērot vairākus higiēnas un piesardzības nosacījumus:

  • Bērniem un pārējiem iedzīvotājiem, kuri ir jutīgi pret dažādiem faktoriem, kas izraisa alerģiju, neizmantot peldvietu, ja ir zināma informācija par novērotiem gadījumiem, kad pēc peldes konstatēta „peldētāju nieze” un peldvietas apkārtējā teritorija liecina, ka ir iespējams ūdens piesārņojums ar mikroskopiskiem parazītiem (ja apkārtne ir purvaina, ūdenī  ir sastopams daudz gliemežu un ūdensputnu, tur mitinās bebri, ūdensžurkas vai citi ūdens zīdītāji).  
  • Noslaucīties ar dvieli tūlīt pēc peldes vai noskaloties dušā, ja tas ir iespējams, jo kāpuri ūdenī nemēģina ieurbties ādā, bet mēģina to darīt laikā, kad peldētājs ir atstājis ūdeni un āda pakāpeniski nožūst. 
  • Nebarot ūdensputnus peldvietās un ūdenstilpēs, kuras tiek izmantotas peldēšanai, jo tas veicina putnu piesaisti noteiktai vietai.

Līdztekus oficiālo peldvietu monitoringam šogad ir virkne peldvietu, kurās ūdens pārbaudes tiek veiktas pēc vietējo pašvaldību iniciatīvas par pašvaldības līdzekļiem. Informācija par oficiālajām un neoficiālajām peldvietām, kurās tiek pārbaudīta ūdens kvalitāte, pieejama Veselības inspekcijas mājaslapā.

Ūdens kvalitāti 56 oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīs līdz peldsezonas beigām, 15.septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt