4. studija

Komēdija vai drāma? Pēc "grēku plūdiem" Jaunbērzē.

4. studija

Kā cieņpilni atbrīvoties no Ziemassvētku eglītes.

Šoks dzīvnieku patversmē: kāpēc ievainots suns divas nedēļas nesaņem palīdzību?

Suns ar līdz kaulam nodīrātu pakaļkāju teju divas nedēļas nesaņem palīdzību patversmē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ventspils novada Tārgales pagastā esošajā dzīvnieku patversmē "Rembo" suns teju divas nedēļas nav saņēmis palīdzību, kaut arī viņam bija vairākas plēstas brūces priekšķepās un galvas rajonā, kā arī līdz kaulam nodīrāta pakaļkāja. Latvijas Veterinārārstu biedrība notikušajā pārkāpumu nesaskata.

Pagājušā gada 25. septembrī suns ar smagām brūcēm nonāca patversmē "Rembo". 6. oktobrī savainoto suni atdeva cilvēkam - neārstētu, nečipotu, bez dokumentiem. Tajā pašā dienā suni nogādāja Tukumā, kur veterinārajā klīnikā veica pirmreizēju apskati, secinot, ka suņa brūču stāvoklis un uz pakaļkājas izveidojusies gangrēna var liecināt par ilgstošu procesu. Uz pakaļkājas uzliktais apsējs atzīts par nepareizu ārstēšanu, kāju vairs nav iespējams glābt. 8. oktobrī veterinārajā klīnikā Rīgā tika veikta suņa kājas amputācija.

"Mūsu praksē tik briesmīgā stāvoklī dzīvnieks klīnikā nonāk pirmo reizi.

Ļoti smagi bija arī ārstiem un asistentiem, kuri strādāja pie šīs operācijas. Emocionāli smagi. Mēs esam mācījušies, lai dzīvniekus ārstētu, nevis lai mocītu, eitanizētu vai, es atvainojos, amputētu kājas," atceras klīnikas valdes priekšsēdētāja Lelde Mencendorfa.

Suņa sakostā kāja, kuru nācās amputēt
Suņa sakostā kāja, kuru nācās amputēt

Kā skaidroja daktere, suns pēc operācijas ātri atveseļojies. Pašlaik viņam ir jauni saimnieki, un var noprast, ka dzīvniekam klājas ļoti labi.

Klīnikas vadītāja pēc operācijas nosūtīja vēstuli Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) ar situācijas izklāstu un prasību situāciju izvērtēt. Viņa uzskata, ka patversmi, kur šādi izturas pret dzīvniekiem vajadzētu slēgt.

PVD pārstāve Mairita Riekstiņa skaidro, ka sākta administratīvā lietvedība pret patversmi "Rembo". Par pārkāpumiem uzlikts naudas sods 100 eiro. "Bet kas attiecas uz pārbaudēm par profesionālo veterinārās palīdzības sniegšanu, mēs informāciju nosūtījām veterinārārsta darbības izvērtēšanai uz Latvijas Veterinārārstu biedrību, uz ārstu ētikas komisiju," norāda PVD pārstāve.

Pēc viņas teiktā, dzīvnieku patversmē atklātie pārkāpumi nav pietiekami, lai to likvidētu. Tāpat PVD nav tiesīgi vērtēt vetārsta darbu, to dara jau piesauktā ētikas komisija. 

"Šeit lēmumus pieņēma veterinārārsts, kurš uzskatīja, ka dzīvnieka stāvoklis ir pietiekoši smags, ka tas ir jāstabilizē, ka dzīvnieku nevar pārvietot tajā mirklī un uzreiz. Līdz ar ko viņš veica attiecīgas darbības, pielietoja attiecīgus medikamentus. Šajā gadījumā patversmes rīcība bija sekundāra," skaidro PVD pārstāve.

Savukārt patversmes veterinārārste Ilze Felša stāsta, ka sunim nav bijis īpašnieka un nav bijis zināms, kas dzīvnieku sakodis.

"Nu, būtībā šim dzīvniekam nebija īpašnieka, ko mēs centāmies atrast. Suns arī bija sakosts, ar daudziem kodumiem.

Arī nebija saprotams, kā viņš tos ir guvis, vai tas bija meža dzīvnieks, vai kas - kādā situācijā tas bija noticis. Līdz ar to, meklējot īpašnieku un cenšoties noskaidrot to situāciju, viss izvērsās tā, kā izvērsās," telefonsarunā taisnojas vetārste.

Viņa sacīja, ka sunim esot dotas pretsāpju zāles, bet to, ka dzīvnieks uzreiz nav vests uz veterināro klīniku, skaidro ar to, ka pastāvējis trakumsērgas risks.

Latvijas Veterinārārstu biedrībā informēja, ka, viņuprāt, viss izdarīts pareizi, pārkāpumu nav. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti