Dienas ziņas

Aicina sargāt auto ar dubultu drošību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Rīgas zoodārzā pirmo reizi izšķīlušies sārtie kakadu

Rīgas zoodārzā pirmo reizi izšķīlušies sārtie kakadu 

Taisa lielu troksni un lēkā gluži kā mehāniski uzvelkamās rotaļlietas, ar kādām daudzi spēlējās bērnībā. Tādas asociācijas raisa četri sārtie kakadu, kuri pirmo reizi izšķīlušies Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Ja nezinātu, kas atrodas telpā, varētu padomāt, ka darbojas daudz mehānismu, kuri rada čerkstoņu un griezīgas skaņas. Četri cāļi, bet troksnis tāds, ka ausis jāspiež ciet.

Lielie papagaiļi nelabprāt vairojas nebrīvē. Nav zināms, kas nepatika putnēnu vecākiem. Trīs nedēļu vecumā vecāki pārtrauca barot cāļus ligzdā. Tādēļ par auklītēm kļuva zoodārza darbinieki. Rūpes uzņēmās galvenā veterinārārste Inga Birne un dzīvnieku kopēja  Edīte Klimentova.

Kāre pēc barības ir milzīga. Četri vēderi ir nepiepildāmi. Badīgos papagailēnus vairākas reizes dienā baro ar speciālu graudaugu putriņu. 

Pirmajās nedēļās tie līdzinājās pankiem un dinozaurēniem. Tagad putnēni ir 45 dienas veci un jau ieguvuši raksturīgo krāsojumu,  kā dēļ tos sauc par sārtajiem kakadu. Kad jaunuļi izaugs, tos pievienos radniecīgo putnu grupai.

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti