Rātslaukumā piketēs pret kažokzvēru audzēšanu

Sestdienas, 26.novembra, pēcpusdienā Rātslaukumā notiks akcija pret zvēraudzēšanu. Tā plānota kā viens no pasākumiem, atzīmējot Starptautisko dienu bez kažokādām.

Tādās valstīs kā Lielbritānija, Austrija un Spānija kažokzvēru audzēšana jau ir aizliegta. Tikmēr Beļģijā, Vācijā un Norvēģijā tiek virzīti likumprojekti kažokzvēru audzēšanas aizliegšanai.

Arī tāds pasaulslavens modes zīmols kā “Armani” ir atteicies no kažokādu izmantošanas savās precēs.

Novembrī visā pasaulē notiek protesti pret zvēraudzēšanu, ar šo akciju arī Latvija iestāsies pret kažokādu ieguves industriju. Akcija notiks pulksten 15 Rātslaukumā, un pulcēšanās stundu iepriekš būs turpat blakus pie Okupācijas muzeja.

“Akcijas mērķis ir mudināt sabiedrību aizdomāties par to, kāda ir patiesā kažokādu cena, ko tas nodara videi, cilvēka veselībai, ko tas prasa no pašiem dzīvniekiem, kas tiek izmantoti šajās industrijās.

Kā arī, protams, aicināt atteikties no kažokādas izstrādājumu iegādes. Akcijas laikā ir plānots ar gāzmaskām galvās simboliski norādīt uz nāvi gāzes kamerās, ko piedzīvo kažokzvēri audzētavās. Tiks atskaņoti arī audio materiāli, un būs uzruna. Būs arī neliela performance, kurā simboliski tiks atainots, kas notiek ar kažokzvēriem audzētavās,” atklāj biedrības „Dzīvnieku brīvība” pārstāve Baiba Raituma.

Biedrības „Dzīvnieku brīvība” pārstāve Baiba Raituma
  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti