PVD aukstajā laikā aicina pievērst īpašu uzmanību dzīvniekiem

Aukstajā laikā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) aicina īpašniekus būt vērīgiem un atbildīgiem, rūpējoties par saviem dzīvniekiem, norādīja dienesta pārstāve Anna Joffe.

Aukstums un sals visvairāk ietekmē suņus, kuri tiek turēti ķēdēs un dzīvo tikai ārā. Viņi bez pienācīgas aprūpes ir uzskatāmi par atstātiem bezpalīdzīgā stāvoklī, un to var kvalificēt kā cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Īpaši aukstā laikā pie ķēdes vai voljērā turētam sunim jānodrošina vismaz divas reizes dienā pastaigas, dodot iespēju izskrieties – tādējādi suns sevi pats sasildīs. Īpaši jārūpējas par slimiem, veciem suņiem un jauniem kucēniem, jo tie ir sevišķi jūtīgi pret aukstumu.

Suni atļauts pastāvīgi turēt ārā, ja tas piemērots turēšanai āra apstākļos, nekaitējot suņa veselībai un labsajūtai. Piemēram, īsspalvainie, smalkas miesasbūves suņi nav iekļaujami ārā turamo suņu kategorijā.

Lai dzīvniekus pienācīgi pasargātu no aukstuma iedarbības, suņu būdas ir jānosiltina. Būdas ieeja jāaizsedz ar vēju un aukstumu aizturošu aizkaru. Tas palīdzēs saglabāt un noturēt ķermeņa siltumu. Guļvietu ieteicams noklāt ar biezu kārtu salmiem, sienu vai biezu segu. Aukstā laikā ārā dzīvojošam sunim jādod kalorijām bagātāka barība un jāpalielina barības deva. Ūdens suņa bļodā ātri sasalst, tāpēc jānodrošina iespēja padzerties siltu ūdeni.

Taču pasākumi nenodrošina ķermeņa siltuma saglabāšanu, ja temperatūra noslīd zemāk par mīnus 20 grādiem, tāpēc šādos laika apstākļos vismaz naktī dzīvniekiem jādod iespēja pārnakšņot telpās.

Jūtīgi pret aukstu laiku ir arī kaķi. Aukstā laikā ārā atstātie kaķi dažkārt, meklējot siltumu, guļ uz mašīnu motoriem. Pirms motora iedarbināšanas šoferi aicināti pārliecināties, vai zem motora pārsega nav kāds dzīvnieks. Tāpat aukstajā laikā nedrīkst atstāt suni vai kaķi vienu automašīnā.

Arī lauksaimniecības dzīvnieku turētājiem jārūpējas par dzīvniekiem, nodrošinot tos galvenokārt pietiekamā daudzumā ar barību un ūdeni. Lauksaimniecības dzīvnieku īpašniekus dienests aicina aukstajā laikā atlikt dzīvnieku pārvadājumus vai situācijās, kad to nav iespējams atcelt, nodrošināt pārvadājuma laikā transportlīdzeklī papildus pakaišus, kas transportēšanas laikā pasargātu dzīvniekus no aukstā vēja un sala.

Savukārt par klaiņojošiem dzīvniekiem jāziņo vietējām pašvaldībām, bet par dzīvniekiem, kuru īpašnieki ir zināmi, bet atstājuši dzīvniekus bez aprūpes vai bezpalīdzīgā stāvoklī – PVD.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti