Panorāma

Uzturēšanās atļaujas Latvijā jau 50 000 Krievijas pilsoņiem

Panorāma

Panorāma

Pieaug gaisa piesārņojums

Pieaug gaisa piesārņojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

Vētras saceltās smilšu un putekļi vērpetes ietekmē arī mūsu pašsajūtu. Turklāt jau tradicionāli pavasaris ir arī gadalaiks, kurš sagādā vislielākās veselības problēmas cilvēkiem ar elpceļu slimībām. 

Sausais pavasaris, dienvidu vējš, satiksmes intensitātes pastiprināšanās un netīrītās ielas – tas viss novedis pie gaisa kvalitātes pasliktināšanās. Meteorologi uzsver, ka ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā vērojama viduvēja gaisa kvalitāte.

"Meteoroloģiskie apstākļi kavēja mūsu radītā piesārņojuma izkliedi. Bija vairākas vielas – gan slāpekļa dioksīds no autotransporta, gan smalkās daļiņas PM2,5 no tā paša transporta un apkures sistēmām, tāpat arī kaisīšanas materiāls, kas netika laicīgi novākts," norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) vides speciāliste Aleksandra Kaniščeva

"Tās skaistās pavasara dienas, kas daudziem patīk, daudziem ļoti nepatīk, jo pasliktinās gaisa kvalitāte," norāda RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

Aprīlī, maijā sāksies pumpuru un ziedu plaukšana sagādājot problēmas cilvēkiem, kuri cieš no alerģijām. Mērījumu skalā, kas atbild par ziedputekšņu alerģijām, pašlaik no 5 līmeņiem, sasniegts pirmais.

"Pašlaik nav tik daudz jāuztraucas tiem, kam ir alerģijas, tagad vairāk ir ķīmiski aktīvs piesārņojums, hroniskās kaites ir ļoti nelabvēlīgas un katram nozog līdz pusgadam dzīves," uzsver Vanadziņš.

"Mums ir izstrādāts gaisa kvalitātes indekss un norādīts, kā rīkoties pie katras no grupām. Sliktas gaisa kvalitātes gadījumā nedarīt neko, kas prasa pastiprinātu elpošanu," skaidro Aleksandra Kaniščeva.

Gaisa kvalitāti var pasliktināt arī karadarbība Ukrainā. Ukraiņu meteorologi informējuši, ka piesārņojums vairākkārt pārsniedz pieļaujamo.

Domājot, kā uzlabot gaisa kvalitāti, var sākt ar mazumiņu – nededzināt pērnās lapas un mazāk izmantot personīgo transportu. Arī vecās apkures sistēmas nomainīšana var dot artavu, lai kļūtu vieglāk elpot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti