Dienas ziņas

Burtnieku baznīcu atjauno jau 30 gadus

Dienas ziņas

Rūjienas un Naukšēnu novadu uzņēmēji pret pievienošanos Valkai

Kinologi tiekas VRK biatlona sacensībās

Pie Rēzeknes aizvadītas kārtējas starptautiskas kinologu biatlona sacensības

Jau vairāk nekā 10 gadus Valsts robežsardzes koledža organizē starptautiskas kinologu biatlona sacensības. Tajās kopā ar saviem mīluļiem startē ne tikai robežsargi, bet arī sportisti “tautas klasē”. Dalībnieku skaits ar katru gadu palielinās, un šajā reizē pārstāvēta arī Lietuva, Igaunija, Moldova un Baltkrievija.   

Starptautiskās kinologu biatlona sacensības “Latvija 2019” organizē Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienests. Sacensību galvenā ideja – popularizēt kinoloģiju un sportu ar suņiem kā Latvijā, tā visā Eiropā.

“Pats galvenais mērķis ir, lai paaugstinātu līmeni visās reģiona valstīs, un arī Eiropas Savienībā kopumā, izvērtēt to darbu, ko ir ieguldījuši kinologi savos dienesta suņos, arī civilie kinologi, kas nodarbojas ar sportu. Noteikt labākos starp kinologiem šajā disciplīnā,” stāstīja Kinoloģijas dienesta priekšnieks, pulkvedis Uldis Barkāns.

Sacensības noritēja Profesionālo un taktisko apmācību centra mācību poligonā “Janapole” netālu aiz Rēzeknes pilsētas, kur izveidota aptuveni deviņus kilometrus gara trase ar šautuvi, kā arī mākslīgiem un dabīgiem šķēršļiem.

Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 80 dalībnieki no piecām valstīm, daļa bija profesionālās klases jeb tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji, bet citi piedalījās tautas klasē, to vidū arī vairāki bērni, pārstāvētas arī sporta biedrības.

Sacensību dalībnieks no Jēkabpils biedrības “Lūša ķepas” Armands stāstīja, ka viņiem “ir foršs treneris, cietuma kinologs, kurš piesaista ļoti daudz interesentus ar suņiem, mēs šobrīd esam ap kādiem 60 biedriem, un šīs ir gada gaidītākās sacensības, gan ne visiem mums 60, bet kādiem sešiem”.  

Uldis Barkāns atzina, ka sacensībās “katru gadu vinnē no dažādām valstīm, nav tā, ka vinnē tikai latvieši, vinnē tikai baltkrievi, - katru gadu šis līderis mainās”.  

Kinologu biatlona sacensību spilgtākie dalībnieki izstāsta vairāk par trasē piedzīvoto un saviem mīluļiem.

Armands stāstīja, ka viņa sunim Patrikam šobrīd ir jau septiņi gadi, “visi brīnās, ka viņš vēl skrien, bet es viņu cenšos uzturēt formā”.

Kinologu biatlona sacensību dalībniece no Alūksnes Santa savukārt stāstīja, ka viņa  ar mazo suni piedalās pirmo reizi, “skrien vīrs ar lielo suni, mēs izdomājām, pamēģināsim, vai mēs varam vai nevaram. Suns varētu vēl vienu reizi skriet, es diez vai. Galvenais jau pavadīt laiku ar savu mīluli kopā”.

Kinologu biatlona sacensību dalībnieks no Lietuvas Gedimins pastāstīja, ka viņa krievu aitu sunim ir četri gadi. “Pagaidām vēl ne visai labi strādā, bet cerams, ka citu gadu būs labāk. Visur ir grūti, visa trase ir smaga,” atzina Gedimins.

Starptautiskās kinologu biatlona sacensības Valsts robežsardzes koledža organizēja jau 14. reizi, un arī šajā gadā laureāti dažādās disciplīnās ir no visām pārstāvētajām valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti