Pēc zivju slāpšanas Aiviekstes upē skābekļa līmenis atgriezies normā

Pēc jūnijā novērotās masveidīgās zivju slāpšanas un bojāejas Aiviekstes upē šonedēļ Valsts vides dienesta (VVD) inspektori atkārtoti veica upes apsekošanu un konstatēja, ka ūdens līmenis upē ir atgriezies normas robežās, ūdens temperatūra un skābekļa daudzums ūdenī ir labvēlīgs zivīm un citiem dzīvajiem organismiem, kā arī vairs nav jūtama smaka no ūdens, informēja VVD.

Šobrīd dažādos upes posmos veiktie mērījumi uzrāda, ka skābekļa koncentrācija ūdenī atbilst normai un vidēji ir 8 miligrami uz litru (mg/l). Jānorāda, ka par zivīm nelabvēlīgu vidi uzskata ūdeni, kurā izšķīdušā skābekļa līmenis ir zemāks par 5 mg/l.

Patlaban nav pamata apgalvot, ka Aiviekstes upes ūdens būtu kaitīgs veselībai, jo situācija pēc veiktajiem novērojumiem ir normalizējusies, tomēr VVD atgādināja, ka ūdens kvalitātes mērījumus, kuri apliecina to, vai ūdenī peldēties atļauts, veic Veselības inspekcija.

KONTEKSTS:

Jūnija sākumā intensīvu lietusgāžu un pēc tam sekojoša karstuma dēļ Aiviekstes upē tika konstatētas bojāgājušas zivis, kā arī upes ūdens bija ar izteiktu smaku. Paaugstināta ūdens līmeņa rezultātā notika organisko vielu ienese no spēcīgo lietusgāžu dēļ applūdušajām blakus teritorijām – galvenokārt palieņu pļavām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt