Par brīvdienās novērotajiem putniem jāziņo ornitologiem

1. un 2.oktobrī Latvijas iedzīvotāji var doties uz dažādiem putnu vērošanas pasākumiem, kuri notiks Eiropas Putnu vērošanas dienas ietvaros.

Interesenti ar Putnu vērošanas dienu ekskursijām var iepazīties Latvijas Ornotoloģijas biedrības (LOB) mājaslapā www.lob.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes mājaslapā www.daba.gov.lv.

Īpašs pasākums būs arī Papē, kur Ornitoloģisko pētījumu centrā apmeklētāji varēs redzēt, kā putni tiek ķerti un, turot rokās, mērīti, nosvērti, gredzenoti un tad palaisti brīvībā.

„Tas ir sarīkojums, kas pievērš sabiedrības uzmanību tam, ka putni ceļo un ir novērojami visur. Cilvēki šajās dienās ir aicināti ziņot par novērotajiem putniem,” mudina Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta vadošais pētnieks Oskars Keišs.

Oskars Keišs

  Īpašs aicinājums interesentiem, kas dosies dabā, apģērbties atbilstoši laika apstākļiem, lai nav jāsalst un lai kājas ir sausas, līdzi jāņem binokļi un putnu noteicēji.

  Eiropas Putnu vērošanas dienu laikā, kas norisināsies 1.oktobrī un 2.oktobrī, Latvijā notiks 19 bezmaksas pasākumi, kuros aicināts piedalīties ikviens dabas draugs.

  Ja putnu vērošanu plānots veikt individuāli, tad ziņas par novērotajiem putniem 1.oktobrī un 2.oktobrī būs jānodod Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB), zvanot uz numuru 67 221 580 vai rakstot uz e-pastu [email protected], kā arī informāciju nododot portālam Dabasdati.lv. Informācija par novēroto putnu sugām un skaitu tiks nosūtīta „EuroBirdwatch 2011” koordinatoriem - Šveices Putnu aizsardzības biedrībai.

  Eiropas Putnu vērošanas dienas Latvijā tiks rīkotas jau 17 reizi. Pērn Eiropā 1065 putniem veltītos pasākumos piedalījās ap 58 000 dalībnieku no 34 Eiropas valstīm, kā arī tika saskaitīti 2 731 155 putni. Savukārt Latvijā 17 putnu vērošanas pasākumos piedalījās ap 450 dabas draugu un tika saņemti ziņojumi par novērotiem 76 118 putniem no 150 sugām.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti