Dienas ziņas

Akcijas laikā konsultēs un operēs bez maksas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Papildina Usmas ezera zivju resursus

Papildina Usmas ezera zivju krājumus

Usmas ezers ir viena no iecienītākajām makšķerēšanas vietām Kurzemē. Tajā notiek ne tikai zvejniecība ar tīkliem, bet savas makšķerēšanas vietas ir atraduši entuziasti no visas Latvijas. Lai papildinātu zivju resursus, šajā nedēļā vairākās vietās tiek ielaisti zandartu un sīgu mazuļi. 

Usmas ezers ir ceturtais lielākais ezers Latvijā, un tā krastos atrodas Ventspils, Kuldīgas un Talsu novadi. Šajā nedēļā ezerā tiek ielaistas zivis no visu novadu krastiem, lai papildinātu zivju resursus un makšķerniekiem būtu iespēja tikt pie kārotā loma.

Makšķerēšanas forumos ir atrodama informācija, ka Usmā zivju ir maz, tāpēc makšķernieki priecājas, ka resursi tiek papildināti.

“Lai noķertu zivi Usmā, kurš ir dziļais ezers, vajag drusciņ piestrādāt, drusciņ mācēt un saprast ezeru, un arī, protams, zivi. Protams, man liels prieks, ka tagad es kā makšķernieks zinu, kur paliek mūsu naudiņa, ko mēs esam iztērējuši par licencēm, par makšķerēšanas kartēm,” atzīst makšķernieks Egils Dembergs.

Visos trīs novados kopumā ezerā tiek ielaisti teju 200 000 zandartu mazuļu, kuri pēc četriem gadiem sasniegs tādus izmērus, lai lomu makšķernieks varētu paturēt sev.

Zivis tiek iegādātas par līdzekļiem, kuri iegūti no makšķerēšanas licencēm un kartēm. Ir pieejamas dienas, mēneša, sezonas un gada licences, kuras maksā no 2,5  līdz 20 eiro.

 Usmas pagasta pārvaldes vadītājs Genrihs Šķesters stāsta, ka “būtībā visa naudiņa, ko mēs iegūstam no licencētās makšķerēšanas, aiziet tieši mazuļu ielaišanai un arī inspektoru un pašvaldību pilnvaroto personu algošanai, lai to visu saudzētu un kontrolētu”.

Lai kontrolētu nelegālo makšķerēšanu, inspektori strādā ne tikai darba dienās, bet arī brīvdienās un svētku dienās, viņiem palīdz arī makšķerēšanas entuziasti. Lielākās problēmas sagādājot atpūtnieki un ārzemnieki, kuri mēdz salikt nelegālus tīklus.

“Sodi ir milzīgi. 280 eiro minimālais sods, ja noķer cilvēku, ka viņš liek [nelegālo tīklu]. Es domāju, ka tas attur cilvēkus no tā pārkāpuma,” spriež Ventspils reģionālās Vides pārvaldes vecākais inspektors Arturs Bugajenko.

Par Usmas pašvaldības līdzekļiem rudenī Usmas ezerā tiks ielaistas viengadīgās līdakas, jo pagājušā gadā ezerā bijis līdaku mēris. Zivis tiks ielaistas, lai pārbaudītu, vai tās spēj izdzīvot, ja rezultāti būs pozitīvi, tad turpmāk ik gadu Usmas ezers tiks papildināts ar līdakām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti