Nīderlandē atgriezušies vilki

Dabas pētnieki informē, ka Nīderlandē atjaunojusies vilku populācija. Līdz šim šie plēsēji valstī ieradās "viesizrādēs" no kaimiņu zemes – Vācijas.

Intervijā britu raidorganizācijai BBC zinātnieki norādīja, ka vilki uz pastāvīgu dzīvi valstī apmetušies pēc 140 gadu pārtraukuma.

Valsts austrumu daļā pusgadu uzturas vismaz viena vilcene, un tai pievienojies arī tēviņš. Dabas draugi cer, ka pārim būs pēcnācēji, un valstī atjaunosies stabila šo dzīvnieku populācija.

Tomēr bažas par šo dzīvnieku klātbūtni pauž fermeri, un viņi atsaucas uz negatīvo Francijas pieredzi. Pēc vilku atgriešanās 1992. gadā to skaits būtiski pieudzis, un palielinājies arī uzbrukumu skaits mājdzīvniekiem. Pēdējo gadu laikā bijuši vismaz 12 000 šādu incidentu.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 2145
Lieliska ziņa, ja vien nebūtu tik draudīgā tonī! "Valsts austrumu daļā pusgadu uzturas vismaz viena vilcene, un tai pievienojies arī tēviņš". Ideāli... lai viņiem izdodas uztaisīt pēcnācējus! Citādi šķiet, ka šī valsts ir pārāk tulpjražojoša ar visiem saviem pesticīdiem, kur nav vietas normālai augu veģetācijai un dzīvnieku attīstībai...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti