Makšķerēšanas kartes šogad izplatīs Lauku konsultāciju un izglītības centrs

Sākot ar šā gada 1.janvāri, makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes pārdos Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC), savukārt Zemkopības ministrija (ZM), kas ir šī uzņēmuma valsts kapitāla daļu turētāja, nodrošinās iepirkuma konkursu organizēšanu un līguma slēgšanu.

No iekasētās kopējās summas par kartēm 70% paredzēti Zivju fonda dotācijas veidošanai, savukārt 30% paliek karšu izplatītājam.

Pildot šo uzdevumu, LLKC atradīsies funkcionālā ZM pārraudzībā. Deleģējuma līgumā noteikts, ka LLKC būs pienākums visā Latvijas teritorijā nodrošināt karšu izplatīšanu un realizēto vai nerealizēto karšu uzskaiti, iegūto līdzekļu pārskatīšanu valsts pamatbudžetā (70% no kopējiem ieņēmumiem), kā arī būs pienākums izveidot un uzturēt attiecīgu interneta vietni ar iespēju iegādāties minētās kartes arī elektroniski.

Jau iepriekšējā plānošanas periodā līdz 2014. gadam, LLKC sāka makšķerniekiem adresētu semināru organizēšanu. LLKC uzskata, ka, iegūstot pastāvīgas karšu izplatīšanas tiesības, ieguvēji būtu visa sabiedrība, jo šo karšu realizācijā iegūtā nauda paliktu nozarē attiecīgo aktivitāšu nodrošināšanai.

Tāpat ZM ņem vērā, ka LLKC ir nepieciešamā kapacitāte karšu izplatīšanai, jo tam ir Zivsaimniecības nodaļa centrālajā birojā Ozolniekos un darbojas 26 reģionālās filiāles visās lielākajās Latvijas pilsētās, kā arī to speciālisti ir pārstāvēti gandrīz katrā novadā. Turklāt pērn LLKC sākusi attālinātas pasūtījumu pieņemšanas un norēķinu veikšanas sistēmas izstrādi, kurā ir iespējams integrēt arī karšu iegādi.

Iepriekšējos gados makšķerēšanas kartes izplatīja SIA "Leards", līdz pērn novembrī ierastā kārtība tika mainīta ar valdības apstiprinātajiem grozījumiem noteikumos "Ūdenstilpju un rūpnieciskās zvejas tiesību nomu un zvejas tiesību izmantošanas kārtība".

Makšķerēšanas karte tiek izsniegta uz gadu, kas izmaksā 14,23 eiro, vai arī uz trim mēnešiem, kas izmaksā 7,11 eiro. Pēdējos gados vidēji ik gadu no realizētajām kartēm tika gūti ieņēmumi aptuveni viena miljona apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti