Ārpus Rīgas

''Kursas Laika'' galvenā redaktore Anita Kantāne par "māju-kuģi"

Ārpus Rīgas

Deinstitucionalizācijai Daugavpils novadā paredz gandrīz miljonu eiro

Kurzemē šogad reģistrētas jau 175 automašīnu sadursmes ar meža dzīvniekiem

Kurzemē šogad reģistrētas jau 175 automašīnu sadursmes ar meža dzīvniekiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Gada pirmajos mēnešos Kurzemē reģistrētas jau 175 automašīnu sadursmes ar meža dzīvniekiem. Vienā no negadījumiem transportlīdzekļa vadītājs guvis galvas traumu. Kopumā Kurzemē pēdējo gadu laikā turpina pieaugt negadījumu skaits, ko izraisījusi sadursme ar dzīvniekiem. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde  aicina cilvēkus būt uzmanīgiem un ievērot drošu braukšanas ātrumu.

Ja ziemas mēnešos meža dzīvnieki uz ceļiem nākot ēst sāli, tad pavasarī dzīvniekiem sācies pārošanās laiks, kad viņi ir aktīvāki un arī neprognozējamāki, skaidrot Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Uģis Petkus. Kurzemē situācija labāka nepaliek un negadījumu skaitam ir tendence pieaugt:

„Šogad ir reģistrēti 175 šādi negadījumi. Divi jau aprīlī – viens Medzes pagastā, otrs Cieceres pagastā. 2017.gadā  bija reģistrēti 713 uzbraukumi meža dzīvniekiem, 2016. gadā -  652, par 60 vairāk.”

Pārsvarā sadursmes ar dzīvniekiem notiek ārpus pilsētu robežām. Gandrīz katram autovadītājam ir savs stāsts par sastapšanos ar stirnu vai kādu lielāku meža zvēru. Pavisam nesen pilnībā apstādināt savu braucamo nācies liepājniecei Ilzei: 

„Braucu no Liepājas uz Rīgu, pirms Rudbāržiem pamanīju, ka uz ceļa stāv stirna, otra kāpa pa grāvi uz ceļa. Laicīgi paspēju nobremzēt, un nekas traks nenotika. Lēni gāja pāri.”

Autovadītājs ar 40 gadu pieredzi Aivars stāsta par kādu sadursmi ar mežacūku: „Mežakuilis ieskrēja sānos, durvīs. Bija durvis jāmaina. Pamatīgs bija. Uzmanīgam vienmēr jābūt.”

Arī autovadītājs Andris atceras kādu tikšanos uz ceļa ar meža zvēru: „Pagājušā vasarā uz lauku ceļa iznāca alnis. Nekas nenotika, bet uz ceļiem jābūt uzmanīgiem. Kad dzīvnieks jau izskrējis uz ceļa, neko jau vairs nevar darīt.”

Visbiežāk negadījumi notiek diennakts tumšajā laikā un krēslā, kad tos visgrūtāk pamanīt.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas komandieris Uģis Petkus atgādina, kas jāievēro autovadītājiem:

„Autovadītājiem ir jābūt uzmanīgiem, it īpaši vietās, kur ir izliktas ceļa zīmes, lai laicīgi varētu reaģēt. Viss atkarīgs no autovadītāja prasmēm, bet, kur ir ceļa zīmes, vēlams braukt ar ātrumu ap 70 kilometriem  stundā.”

Valsts policijā skaidro, ka arī autovadītāji biežāk ziņo par negadījumiem, viens no iemesliem ir KASKO apdrošināšanas jaunākiem automobiļiem.

Kā zināms, par sadursmēm ar dzīvniekiem autovadītājiem ir pienākums ziņot policijai, lai atbildīgie dienesti varētu dzīvniekus utilizēt. Pēc dzīvnieka notriekšanas autovadītājs nekādā gadījumā nedrīkst atstāt notikuma vietu, jo šāda situācija uzskatāma par ceļu satiksmes negadījumu. Pēc sadursmes ar dzīvnieku to nedrīkst aizvest no negadījuma vietas. Gadījumā, ja notriekts vai uz ceļa pamanīts jau sabraukts dzīvnieks,  par to jāziņo policijai, zvanot pa tālruni 110. Jāpiebilst, ka Liepājā mašīnas stiklā šogad ielidojis arī gulbis, stikls sadursmes laikā saplaisājis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti