Rīta Panorāma

Intervija ar Lindu Vildavu par Baltijas valstu galvaspilsētu mājokļu pieejamību

Rīta Panorāma

Mecosoprāna Kristīnes Zadovskas jubilejas koncerts

Krievijas mežos priežu sēklu sezona

Krievijas mežos šosezon cer ievākt vairāk priežu sēklu

Dziļi Ņižņijnovgorodas mežos sākusies priežu čiekuru lasīšanas sezona, lai tiktu pie vērtīgajām skuju koku sēklām. Pēdējos trīs gados sēklu raža bijusi niecīga, tādēļ šogad ražotāji cer to kompensēt.

Sēklu ražošanas uzņēmuma darbinieki dodas mežā, lai savāktu priežu čiekurus. Tie ir cilvēkam nesasniedzamā augstumā, tādēļ nepieciešams papildu aprīkojums.

"Čiekuru lasīšana notiek speciālā pastāvīgā vietā. Ar āķi noliecam zaru, salasām čiekurus spaiņos un tad žāvējam, lai tiktu pie sēklām," teica sēklu ražošanas centra darbinieks Gaļina.

Šogad priežu audzētāji cer salasīt pa vienam čiekuru spainim dienā, par ko Krievijas valdība samaksās 100 rubļu jeb aptuveni pusotru dolāru.

Niecīgais atalgojums izskaidro to, kāpēc šim darbam ir tik grūti piesaistīt cilvēkus. Bieži vien uzņēmuma darbinieki spiesti uz mežu pēc čiekuriem doties paši.

"Šeit augšā čiekurus var salasīt ātrāk, nekā meitenes to dara no zemes. Kamēr viņas salasa dažus maisus, mums jau ir divreiz vairāk," sacīja sēklu ražošanas centra darbinieks Vladimirs.

Ņemot vērā, ka uz zemes izbārstītas čiekuru sēklas ir viegls barības avots maziem grauzējiem, ir jau ierasts priežu pavairošanai vispirms izaudzēt stādiņus. Lai viena sēkliņa kļūtu par priedi, ir vajadzīgi 12 gadi.

Ņemot vērā trūcīgo sēklu ražu iepriekšējos trīs gados, šogad Ņižņijnovgorodā sēšanai nācās izmantot sēklu rezerves. Līdz šim apgabala rezervju fondā sakrāts divarpus miljoni tonnu priežu sēklu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti