Kandavas kartodroms atsāks darbību - sola ievērot trokšņu normas

2016.gadā plānots atjaunot Kandavas kartodroma darbību, vēsturiskajā trasē organizējot sporta treniņus, kā arī vietēja un starptautiska mēroga kartinga sacensības. Trases jaunā īpašnieka, SIA "Kartodroms" pārstāvis Ģirts Ļaudaks vēsta, ka trasē tiks nodrošināta to Ministru kabineta (MK) noteikumu ievērošana, kas nosaka gan motosporta trašu darbību, gan arī trokšņu normas.

“Plānots, ka kartinga trases darbība jaunā kvalitātē pilnībā tiks atjaunota jau nākamsezon, bet jau pašlaik trasē norisinās pirmie treniņbraucieni. Pateicoties sporta federāciju, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Kandavas domes atbalstam, šobrīd ir visi priekšnosacījumi, lai jauni un pieredzējuši sportisti varētu atsākt treniņus un sporta aktivitātes,” uzsver "Kartodroma" pilnvarotais pārstāvis Ģirts Ļaudaks.

Kandava vienmēr ir bijusi Baltijas un Latvijas kartinga galvaspilsēta, bet kartings – nozīmīga un neatņemama nacionālā sporta sastāvdaļa, taču iepriekš vēstīts, ka Kandavas iedzīvotāju sūdzību dēļ klusums trasē varētu ielilgt. Tomēr izsoles rezultātā, 2015.gada septembrī trases apsaimniekošanu ir pārņēmis tās jaunais īpašnieks SIA "Kartodroms". 

31.oktobrī trasē tika veikta kartingu radītā trokšņa ietekmes uz apkārtējo vidi pārbaude, kuras ietvaros tika vērtēts, vai tā atbilst jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem. Veiksmīgo testu rezultātā 2016.gadā Kandavas kartodroms varēs organizēt gan sporta treniņus, gan arī vietēja un starptautiska mēroga sacīkstes atbilstoši MK Nr.16 "Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtības noteikumiem", kas ir Eiropas un starptautiskai praksei atbilstoši un nosaka gan motosporta trašu darba laikus, gan arī trokšņu normas. Tāpat tie nosaka, ka trasēm, kas atrodas pilsētās, būs jānodrošina patstāvīga trokšņu monitoringa sistēma, lai pastāvīgi spētu noteikt radīto trokšņu atbilstību normām.

2016.gada sezonā trases darbība notiks atbilstoši noteikumiem, paredzot ne vairāk kā piecus sporta treniņus nedēļā, darba dienās no plkst.9 līdz 20, bet sestdienās no plkst.9 līdz 18. Vietējā un starptautiskā mēroga sacīkšu laikā aktivitātes paredzētas no plkst.8 līdz 20.

Trases apsaimniekotāji turpinās strādāt arī pie trases radītā trokšņa intensitātes samazināšanas, plānots testēt elektrokartingus ar mērķi tos izmantot komerciāliem pasākumiem un īres kartingu aktivitātēm. Visa informācija par sacīkstēm tiks publicētā SIA "Kartodroms" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt